Puchar Kontynentalny Kobiet w Zhangjiakou: Pierwsze miejsce dla Marii Iakovlevy

przez Zuzanna Karwacka

Tym razem zapraszamy Was serdecznie na wpis dotyczący skoków Pań, a konkretnie niższego szczebla. Co właściwie do zaprezentowania miał nam tym razem Puchar Kontynentalny Kobiet w Zhangjiakou? Ile zawodniczek stanęło w rezultacie na starcie? I przede wszystkim: kto poradził sobie najlepiej?

Centrum skoków narciarskich „Snow Ruyi” w Pekinie 2022, 12/2020  |  © weibo.com

Treningi

Zacznijmy od tego, że rywalizacja zaczęła się już w piątek, wtedy też odbyły się treningi. Po pierwsze należy zaznaczyć, że przystąpiło do nich kolejno: 16, 16 oraz 15 skoczkiń. W trzeciej serii zabrakło bowiem Diany Toropchenovej.

Pierwsza partia bez większych zaskoczeń należała do Niemki – Cariny Vogt. Nie mamy się tutaj co dziwić, skoro uzyskała ona najlepszy wynik odległościowy – 85.5 metra. Drugą pozycję wywalczyła Xueyao Li (78 m). Trzecia zaś był Mariia Iakovleva.

Kolejny trening również padł łupem Cariny. Tym razem uzyskała ona rezultat o metr gorszy od poprzedniego. Kolejną zawodniczką okazała się Diana Toropchenova (83 m). Tymczasem podium uzupełniła Liangyao Wang (77.5 m).

Ostatnią serię wygrała Bing Dong z wynikiem 89 metrów, który wbrew pozorom nie był najdłuższą odległością tej części, albowiem to sklasyfikowana jako druga Liangyao Wang skoczyła aż 93 metry. Następną skoczkinią była Carina Vogt (87.5 m).

Seria próbna

Następnego dnia już zaczęły się właściwe zawody, jednak jak to zazwyczaj bywa poprzedzała je seria próbna. Na starcie stanął komplet – 16 zawodniczek.

Zwyciężyła Bing Dong (83.5 m). Za jej plecami znalazła się Pia Lilian Kuebler (84 m). Czołową trójkę uzupełniła natomiast Mariia Iajkovleva (83 m)

Konkurs

Na półmetku prowadziła spisująca się do tej pory dość przeciętnie – Li Xueyao (91 m). Po niej miejsce znalazła sobie Mariia Iakovleva (86 m). Wśród najlepszych skoczkiń wymieniona była również Bing Dong (88 m).

Ostatecznie po triumf sięgnęła Mariia Iakovleva (98.5 m). Srebro w zawodach, jakimi był Puchar Kontynentalny Kobiet w Zhangjiakou wywalczyła sobie Diana Toropchenova (89 oraz 91.5 m). Podium zamknęła obecność Cariny Vogt (85.5 oraz 97 m).

Zuzia

źródło fotografii: skisprungschanzen.com, Instagram – ashilkowa

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać