Puchar Kontynentalny w Eisenerz: wygrana Seyfarth!

przez Julia Pawłowska

Za nami kolejna niedziela ze skokami narciarskimi. Po nocnych wrażeniach w Sapporo, o których możecie dowiedzieć się więcej tutaj, przyszedł czas na konkursy Pucharu Kontynentalnego. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, rywalizowali na austriackiej skoczni w Eisenerz. Jak poradziły sobie Panie? Która z zawodniczek okazała się być najlepsza?

fot. Maksim Bartolj
Kompleks skoczni w Eisenerz, fot. Maksim Bartolj

Seria Próbna

Przed przystąpieniem do konkursu zawodniczki miały okazję sprawdzić się w trakcie serii próbnej, która rozpoczęła się o 9.05. Na trening przed właściwą rywalizacją zdecydowało się 17 Pań z 18 zgłoszonych, bowiem zabrakło Martiny Ambrosi. Warunki były podobne dla większości kobiet, dlatego wszystkie skoczkinie odbijały się z 27. belki startowej.

Najlepiej z całej stawki zaprezentowała się Niemka Juliane Seyfarth, która wylądowała na 98 metrze. Tuż za nią uplasowała się Słowenka Nejka Repinc Zupancic (92 m), natomiast trzecie miejsce zajęła Czeszka Karolina Indrackova (90,5 m).

Pierwsza seria konkursowa

Konkurs rozpoczął się punktualnie o 10.45. Do rywalizacji przystąpiło 17 zawodniczek, ponieważ podobnie jak w przypadku serii treningowej zabrakło Włoszki Martiny Ambrosi. Wysokość belki startowej również nie uległa zmianie, w związku z czym Panie odbijały się z 27. stopnia najazdu.

Liderką na półmetku konkursu została zwyciężczyni serii próbnej, czyli Juliane Seyfarth. Niemka osiągnęła odległość 98 metrów. Zaledwie o 1.1 punktu za nią uplasowała się Karolina Indrackova (98,5 m), a na trzeciej lokacie znalazła się Michelle Goebel (98 m). Jednocześnie wymieniona trójka jako jedyna z całej stawki przekroczyła punkt konstrukcyjny, który w Eisenerz usytuowany jest na 98 metrze.

Druga seria konkursowa

Ostatecznie w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego Pań w Eisenerz triumfowała Juliane Seyfarth (98,5 m). Niemka zwiększyła swoją przewagę w stosunku do pierwszej serii nad drugą Karolina Indrackovą (98 m). Finalnie zwyciężyła o 6.8 punktów. Na najniższym stopniu podium znalazła się Michelle Goebel (96,5 m). Natomiast czołową piątkę uzupełniły; Nejka Repinc Zupancic (92,5 m) oraz Josephin Laue (92,5 m).

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych: Instagram, Twitter oraz Facebook.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać