Puchar Kontynentalny w Innsbrucku: Zwycięstwo Anze Semenica!

Ze względu na problemy z wiatrem piątkowy trening mężczyzn podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego na Bergisel(HS128) został przeniesiony na sobotnie popołudnie. O godzinie 13:00 jednak ze względu na opady śniegu zapadła decyzja o przesunięciu startu treningu na 13:30, a następnie na godzinę 13:45.

TRENING

Zak Mogel okazał się najlepszy podczas sobotniego treningu poprzedzającego zawody w Innsbrucku. Skok Słoweńca na 123 m pozwolił mu wyprzedzić kolegę z drużyny – Anze Semenica (126,5m) oraz reprezentanta Niemiec Kiliana Maerkla (122,5 m). Najlepszym z Polaków okazał się Kacper Juroszek (116 m), który zajął 16. miejsce. Kolejni reprezentanci Polski znaleźli się na 31. pozycji – Jan Habdas (108 m), 35. – Szymon Jojko (106 m), 36. – Szymon Zapotoczny (105 m), 37. – Jarosław Krzak (102,5 m), 40. – Arkadiusz Jojko (95,5 m).

KONKURS

Ze względu na brak oświetlenia na Bergisel druga seria konkursowa została odwołana. Zwycięzcą jednoseryjnych zawodów okazał się Anze Semenic (126,5 m), który wyprzedził drugiego Thomasa Lacknera (123 m). Podium uzupełnił Jan Bombek (122 m). Jan Habdas jako jedyny reprezentant Polski wywalczył punkty, po skoku na odległość 110,5 m uplasował się na 21. miejscu. Pozostali Polacy zajęli miejsca: 36. Kacper Juroszek (105 m), 37. Szymon Jojko (101 m), 43. Jarosław Krzak (99 m), 44. Szymon Zapotoczny (98 m), 45. Arkadiusz Jojko (95,5 m).
Zawody zostały rozegrane z 10. belki startowej.

Pełne wyniki zawodów dostępne tutaj.

W Innsbrucku odbyły się również zawody pań z cyklu Pucharu Kontynentalnego, o których możecie przeczytać klikając tutaj.