Puchar Kontynentalny w Lake Placid: Kolejny triumf Strate

przez Martyna Okrzesik

Za nami finałowy konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet. Tym razem zawodniczki rywalizowały na obiekcie HS128. W poprzednich konkursach najlepsza okazała się Kanadyjka Abigail Strate. Czy tym razem zawodniczka znowu zdeklasuje swoje rywalki?

Lake Placid
fot. Maksim Bartolj

Trening

W treningu wzięły udział tylko trzy z piętnastu zawodniczek. W efekcie najlepsza okazała się Kanadyjka Natalie Eilers, po skoku na 108 metr. Natomiast drugie miejsce zajęła Słowenka Taja Bodlaj (106m) przed reprezentantką Kazachstanu Veroniką Shishkiną (79m).

Seria próbna

Natomiast najlepsza w serii próbnej okazała się Kanadyjka Abigail Strate, dzięki próbie na 111,5 metra. Dodatkowo drugą lokatę zajęła Amerykanka Annika Belshaw (103m) przed Norweżką Norą Midtsundstad (106m).

Norweżka Marie Liane jako jedyna nie wzięła udziału w serii próbnej.

Konkurs

W efekcie po pierwszej serii na czele rywalizacji uplasowały się Kanadyjki. Liderką okazała się Abigail Strate, która wylądowała na 121 metrze. Drugą lokatę objęła Natalie Eilers, po skoku na 120 metrów. Natomiast trzeci wynik należał do Norweżki Nory Midtsundstad (107,5m).

Norweżka Marie Liane nie wystartowała w pierwszej serii konkursowej.

Abigail Strate, fot. Zosia Hunkiewicz

W efekcie kolejny triumf odniosła Kanadyjka Abigail Strate (115m). Oprócz tego na podium uplasowała się Kanadyjka Natalie Eilers (119m) i Norweżka Nora Midtsundstad (114m).

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać