Puchar Kontynentalny w Notodden: Triumf Midtsundstad!

Kolejny dzień rywalizacji Pucharu Kontynentalnego w norweskim Notodden, nie miał wymarzonego startu dla zawodniczek. Seria próbna, która planowo miała rozpocząć się o godzinie 10, została odwołana z powodu śnieżycy. Ostatecznie udało się przeprowadzić obie serie konkursowe. Czy ponownie triumfowała zwyciężczyni wczorajszych zawodów Julianne Seyfarth, a może dobrze radzącą sobie Norweżka Nora Midtsundstad? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dzisiejszym podsumowaniu zawodów.

Pierwsza seria konkursowa

Po odwołanej serii próbnej, udało się rozpocząć pierwszą serię. Planowany start miał nastąpić o godzinie 10:45. Jednak z powodu ciągle trwającej wówczas śnieżycy, rozpoczęła się dopiero o 11:40. Przystąpiło do niej 26 zawodniczek. Na starcie jedynie nie pojawiła się Norweżka Heidi Dyhre Traaserud. Zawodniczki rozpoczęły rywalizację z 26. belki startowej, jednakże dziesięć z nich oddała skok z 25. belki startowej. Liderką na półmetku została Nora Midtsundstad, skacząc na odległość 94,5 metra. Tuż za nią ze stratą 2,2 punktu, uplasowała się Annika Belshaw (91,5m). Natomiast 3. miejsce przypadło Ingvilid Synnoeve Midtskogen (88,5m). Dodatkowo w najlepszej dziesiątce, na 9. pozycji, uplasowała się Polka Kinga Rajda (83m).

Wyniki pozostałych Polek:
12. Pola Bełtowska – 81,5m
14. Natalia Słowik – 80,0m
16. Paulina Cieślar – 75,5m
22. Sara Tajner – 72,5m

Druga seria konkursowa

Drugą serie konkursową rozpoczęła Veronica Shishkina z 25. belki startowej. Opady śniegu nie zakłócały skoków zawodniczek, dzięki czemu druga seria została przeprowadzona bez problemów. . Oprócz tego na starcie nie pojawiła się Finlandka Sofia Matilla. W podsumowaniu miejsce liderki po pierwszej serii utrzymała Nora Midtsundstad z notą 234,7 punktu (93m). Za nią uplasowała się Annika Belshaw (91m). Natomiast trzecie miejsce zajęła wczorajsza zwyciężczyni Juliane Seyfarth (91m). Na dodatek Kinga Rajda uplasowała się na 7. pozycji (82,5m).