Puchar Kontynentalny w Oberstdorfie: Kolejny triumf Wohlgenannta!

przez Martyna Okrzesik

Za nami drugi dzień rywalizacji w Oberstdorfie. Z racji na odbywający się Puchar Świata w Zakopanem oraz Alpen Cup w Oberhofie, Puchar Kontynentalny na Schattenbergschanze (HS-137) gościło jedynie 44 zawodników. Wczorajszym triumfatorem został Ulrich Wohlgenannt. Więcej o sobotniej rywalizacji możecie przeczytać tutaj. Czy podczas niedzielnych zmagań reprezentant Austrii spisze się równie dobrze? Zapraszamy do lektury!

Schattenbergschanze (HS-137)

Seria próbna

Zwycięzcą serii próbnej został Słoweniec Anze Semenic, który poszybował na 140 metr. Natomiast autorem najdłuższego skoku stał się Austriak Ulrich Wohlgenannt. Triumfator sobotniego konkursu wylądował na 142 metrze. Trzeci wynik uzyskał Benjamin Oestvold (136,5m), co pozwoliło mu wyprzedzić czwartego Domena Prevca (132,5m) i piątego Andersa Haare (132m).

Jeśli chodzi o reprezentantów Polski, to najlepiej z nich spisał się Jarosław Krzak, który dzięki swoim 124 metrom uzyskał dwudziesty szósty wynik. Na dwudziestej dziewiątej lokacie uplasował się Arkadiusz Jojko (118,5m), a na trzydziestej drugiej Szymon Zapotoczny (122m). Oprócz tego trzydziesty siódmy był Adam Niżnik (104,5m), czterdziesty Szymon Jojko (112,5m) i czterdziesty drugi Klemens Joniak (110m).

Reprezentant Niemiec Philipp Raimund nie wziął udziału w serii próbnej, którą rozegrano z belki numer 22,19 i 18.

Konkurs

Niestety warunki w pierwszej serii nie były łaskawe. Podczas konkursu zarządzono nawet krótką przerwę spowodowaną silnym wiatrem. Aczkolwiek udało się doprowadzić pierwszą rundę do końca. Jej liderem został Niemiec Justin Lisso dzięki dalekiemu skokowi na 139,5 metra. Oprócz tego na drugiej i trzeciej pozycji mogliśmy zobaczyć reprezentantów Norwegii. Kolejno za Lisso uplasował się Anders Haare (127,5m) oraz Joacim Oedegaard Bjoereng (127m). Czwartą lokatę uzyskał Austriak Francisco Moerth, który oddał najdłuższy skok na 140,5 metra. Piątą pozycję zajął Thomas Lackner (127,5m), przed Ulrichem Wohlgenanntem (126,5m).

Natomiast niedzielny konkurs był dużo lepszy w wykonaniu biało-czerwonych. Niestety w sobotnich zmaganiach żaden reprezentant Polski nie wszedł do drugiej serii. Tym razem próba awansu powiodła się aż trzem zawodnikom. Najwyżej z nich sklasyfikowany został dwudziesty drugi Jarosław Krzak (126m). Oprócz tego do serii finałowej wszedł dwudziesty szósty Szymon Zapotoczny (128m) oraz dwudziesty ósmy Szymon Jojko (120m). Niewiele do awansu zabrakło trzydziestemu drugiemu Klemensowi Joniakowi (123,5m). Czterdzieste miejsce należało do Adama Niżnika (116m), a czterdzieste drugie do Arkadiusza Jojko (109,5m).

Amerykanin Casey Larson został zdyskwalifikowany. Pierwszą serię rozegrano z 20, 19 oraz 18 platformy startowej.

Triumfatorem niedzielnej rywalizacji został Austriak Ulrich Wohlgenannt, dzięki próbie na 131 metr. Swoją drugą pozycję utrzymał Norweg Anders Haare (134m), a spadek na trzecie miejsce zaliczył Niemiec Justin Lisso (133m). Tuż za podium sklasyfikowany został Austriak Thomas Lackner (132m), przed Słoweńcem Domenem Prevcem (134m) i szóstym Niemcem Richardem Freitagiem, który był autorem najdłuższego skoku w drugiej rundzie – 134,5 metra. Tuż za nim uplasował się Philipp Raimund (131,5m), a spadek o pięć pozycji uzyskał Norweg Joacim Oedegaard Bjoereng (132,5m).

Najlepszy z biało-czerwonych Jarosław Krzak (112m) zajął dwudzieste piąte miejsce. Natomiast Szymon Jojko (110m) i Szymon Zapotoczny (110m) zostali sklasyfikowani kolejno na dwóch ostatnich pozycjach.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło grafiki: skisprungschanzen.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać