Puchar Kontynentalny w Willingen: Oestvold triumfuje, Kot piąty

Po wczorajszym zwycięstwie Daniela Hubera, dzisiejsza rywalizacja padła łupem Norwega, jakim jest Benjamin Oestvold. Tak jak dzień wcześniej, w niedzielę na skoczni Mühlenkopfschanze (HS147)  pojawiło się 38 ostatecznie zawodników z 8 krajów. Najlepszym z Polaków okazał się Maciej Kot, który ukończył zmagania na 5. miejscu. Już za tydzień, kolejnym przystankiem zawodów z cyklu Pucharu Kontynentalnego będzie, już po raz drugi w tym sezonie, norweskie Lillehammer.

Benjamin Østvold, fot. Martyna Okrzesik

Seria Próbna

Na rozpoczęcie dzisiejszego dnia rozegrano serię próbną, która rozpoczęła się o godzinie 9:00.

Najlepszy okazał się Niemiec Felix Hoffmann, który po skoku na 140,5 metra wyprzedził o 1,1 punktu drugiego Maksima Bartolja (146 m). Na trzecim miejscu sklasyfikowano zaś wczorajszego triumfatora Daniela Hubera (139,5 m).

Ponownie najlepszym z Polaków okazał się Jakub Wolny, skokiem na 140,5 metra zapewnił sobie piąte miejsce w serii poprzedzającej niedzielny konkurs.

Na 15. miejscu znalazł się Kacper Juroszek (134,5 m), 24. natomiast był Maciej Kot (129 m). Na trzydziestym miejscu ukończył Klemens Murańka, o jedno miejsce przed Andrzejem Stękałą. Trzydziesty czwarty finiszował Jarosław Krzak.

Serię próbną rozegrano z 17. i 16. belki startowej.

Felix Hoffmann, fot. Zofia Hunkiewicz

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI SERII PRÓBNEJ

Pierwsza seria

Punktualnie o 10:00 rozpoczęła się pierwsza seria dzisiejszych zmagań.

W pierwszej rundzie ponownie najlepszy okazał się Austriak Daniel Huber, który skokiem na 147,5 metra objął prowadzenie z przewagą 4,4 punktu. Na drugim miejscu sklasyfikowany został natomiast Benjamin Oestvold (139 m), tuż za nim Maximilian Ortner (136 m).

Daniel Huber, fot. Neja Tamshe

Na wysokim 4. miejscu znalazł się najlepszy z reprezentantów Polski, Maciej Kot (136 m).

Do finału zdołało awansować jeszcze czterech Polaków. Dwudziesty piąty był Kacper Juroszek, a tuż za nim uplasowali się Jarosław Krzak (127,5 m) i Jakub Wolny (121 m). 29. był Andrzej Stękała (117 m).

Na trzydziestym trzecim miejscu swój występ zakończył rekordzista skoczni, Klemens Murańka, który uzyskał zaledwie 110 metrów. Zdyskwalifikowany został Rok Masle ze Słowenii.

Serię rozegrano z 17. i 16. belki startowej.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI PIERWSZEJ SERII

Druga seria

Ostatecznie w drugiej serii najlepszy okazał się Norweg Benjamin Oestvold, który skokiem na 140. metr zapewnił sobie zwycięstwo w dzisiejszych zawodach. Na srebrnej lokacie finiszował natomiast lider na półmetku- Daniel Huber (134,5 m), który stracił 3,7 punktu do pierwszego Oestvolda.

Aż o sześć lokat względem pierwszej serii przesunął się Austriak Jonas Schuster i zakończył dzisiejsze zmagania na najniższym stopniu podium. Czwarty był Zak Mogel, a za nim najlepszy z ”biało- czerwonych”- Maciej Kot (137 m).

Kacper Juroszek (131 m) uplasował się na 23. miejscu, Andrzej Stękała (130 m) na 26. Dwudziesty dziewiąty był Jakub Wolny (124,5 m), a trzydziesty Jarosław Krzak (117 m).

Dzisiejsze zawody zakończyły rywalizację w piątym periodzie sezonu Pucharu Kontynentalnego. Dodatkowe miejsca na zawody Pucharu Świata w Willingen, Lake Placid, Sapporo i Oberstdorfie wywalczyły reprezentacje Norwegii, Austrii i Niemiec.

Rundę finałową w całości rozegrano z 17. platformy startowej.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI KONKURSU

W przyszły weekend kolejnym przystankiem Pucharu Kontynentalnego będzie Norweskie Lillehammer. Początkowo zawody miały odbyć się w Renie. To już drugi raz w tym sezonie, kiedy Lysgardsbakken ugości zawodników ”drugiej ligi”.

źródło: informacja własna