Puchar Świata Kobiet w Hinzenbach: Kolejne zwycięstwo Bogataj!

przez Vivienne Stycz

Po wczorajszym konkursie drużynowym, o którym możecie poczytać tutaj powróciliśmy na skocznię w Hinzenbach, aby rozegrać konkurs indywidualny. Serdecznie zapraszamy do podsumowania tych dzisiejszych zmagań.

Kwalifikacje

Tak jak zawsze przed oficjalnym konkursem odbyły się kwalifikacje w których wzięło udział 49 zawodniczek. Niestety jednak dyskwalifikacja dotknęła Niemiecką zawodniczkę Josephin Laue, co równało się z tym że nie wystartuje w zawodach.

Kwalifikacje w całości padły łupem Słowenek pierwsze miejsce zajęła Spela Rogelj (88 m). Za nią znalazła się aktualna mistrzyni olimpijska Ursa Bogataj (85 m). Trzecią lokatę zajmowała Nika Kriznar (84 m).

Konkurs

O godzinie 13:45 powróciliśmy na skocznię Aigner-Schanze w Hinzenbach aby rozegrać konkurs indywidualny. Na stracie po wcześniejszych kwalifikacjach stanęło 39 zawodniczek ponieważ Rosjanka Diana Toropchenova została zdyskwalifikowana za nieprzepisowy kombinezon.
Na półmetku zawodów liderką była Słowenka Ursa Bogataj (93 m). Drugie miejsce zajmowała także Słowenka Nika Kriznar (85 m), a trzecia pozycja należała do Kanadyjki Abigail Strate (83 m).

Krótka przerwa i rozpoczęliśmy serię finałową dzisiejszych zawodów Pań. Słowenka Ursa Bogataj (92 m) nie dała sobie wyrwać zwycięstwa i to ona wywalczyła dziś najwyższą lokatę. Drugie miejsce zajęła jej koleżanka z kadry Nika Kriznar (88 m). Trzecie miejsce padło łupem Austriaczki Lisy Eder (86,5 m).

A jeśli jesteście ciekawi co w skokach piszczy to serdecznie zapraszamy na nasze social media takie jak TwitterInstagram oraz Facebook. W czasie sezonu znajdziecie tam liczne relacje z zawodów Pań i Mężczyzn na różnych szczeblach.

Vivienne

Źródło grafiki: skispringen.com

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać