Puchar Świata Kobiet w Willingen: Nika Kriznar wygrywa zawody

przez Vivienne Stycz

Dziś miały odbyć się kolejne zawody Pucharu Świata pań. Niestety warunki na skoczni w Willingen nie były dobre, ale organizatorzy nie dawali za wygraną i ostatecznie została rozegrana jedna seria konkursowa.

Prolog

Niestety już rano zostaliśmy poinformowani o odwołaniu prologu przez bardzo silny wiatr. Same zawody także stały pod ogromnym znakiem zapytania.

Konkurs

Zawody według planu miały rozpocząć się o 10:00, jednak zostały przesunięte a o tej godzinie miało odbyć się kolejne spotkanie jury.
Kolejny jury meeting w sprawie konkursu kobiet odbył się o 10:20. W czasie czekania na decyzje w sprawie zawodów otrzymaliśmy informacje o pozytywnym wyniku na covid-19 u jednej reprezentantki Austrii – Marity Kramer. Tym samym reszta kadry została wycofana z zawodów.

Jury nie odpuszczało i ich kolejne spotkanie zostało zaplanowane na 10:50. Po tym spotkaniu konkurs został przełożony na 11:40. Niestety warunki pogodowe dalej były zły i ostatecznie konkurs został przesunięty na 12:30. Koniec końców zawody rozpoczęły się. Na półmetku konkursu, po rewelacyjnym skoku na 151 metr prowadziła Słowenka Nika Kriznar. Za nią znalazły się Niemka Katharina Althaus (145 m) oraz Rosjanka Aleksandra Kustova (150 m).
Druga seria konkursowa została odwołana wiec zwyciężczynią została Nika Kriznar, a podium kolejno uzupełniły Katharina Althaus oraz Aleksandra Kustova.

Odległości i miejsca Polek:

22. Kinga Rajda- 77,5 metra
22. Nicole Konderla- 75 metrów

Zapraszamy do przeczytania wczorajszego artykułu, gdzie warunki także nie należy do najlepszych, ale udało się przeprowadzić jedną serie konkursową.

A jeśli jesteście ciekawi co w skokach piszczy to serdecznie zapraszamy na nasze social media takie jak TwitterInstagram oraz Facebook. W czasie sezonu znajdziecie tam liczne relacje z zawodów Pań i Mężczyzn na różnych szczeblach.

Vivienne

Źródło grafiki: berkutschi

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać