Puchar Świata Mężczyzn w Bischofshofen: Zwycięstwo Lindvika. Piotr Żyła siódmy!!!

przez Vivienne Stycz

Po ponad tygodniu rywalizacji w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni, Puchar Świata nie zwalnia. Skoczkowie zostali w austriackim Bischofshofen, gdzie przez weekend będę rywalizować. Dziś zapraszamy was na podsumowanie konkursu indywidualnego.

Paul-Außerleitner-Schanze

Trening

O godzinie 13:30 skoczkowie wzięli udział w treningu poprzedzającym kwalifikacje. Jednak 18stu zawodników z różnych krajów nie zjawiło się na belce startowej, ich skoki mogliśmy oglądać dopiero w kwalifikacjach. Trening wygrał Słoweniec Timi Zajc (133,5 m), zanim znaleźli się Japończyk Yukiya Sato (132,5 m) oraz kolejny Słoweniec Peter Prevc (132 m).

Kwalifikacje

Po półgodzinnej przerwie rozpoczęły się kwalifikacje do zaplanowanego tego dnia konkursu indywidualnego. Na starcie pojawiło się 62 zawodników, niestety dyskwalifikacja spowodowana nieprawidłowym kombinezonem dotknęła Słoweńca Žaka Mogela i Kazacha Sergeja Tkachenko.
Kwalifikacje wygrał, drugi w treningu, Japończyk Yukiya Sato (139 m). Japończyk Ryoyu Kobayashi (137 m) i Austriak Jan Hoerl (136,5 m) uplasowali się na dwóch kolejnych miejscach.
Najlepszym z Polaków był Paweł Wąsek (131,5 m) zajmujący 19. miejsce.

Konkurs

Na półmetku zawodów prowadził Austriak Philip Aschenwald (139 m). Drugie i trzecie miejsce zajmowali Japończyk Ryoyu Kobayashi (135 m) oraz Norweg Halvor Egner Granerud (133,5 m). Niestety dyskwalifikacja dotknęła Pawła Wąska, powodem dyskwalifikacji był zbyt szeroki pas w kombinezonie.
Najlepszym z naszych reprezentantów był Piotr Żyła (137 m), zajmował 5. pozycję.

Po chwilowej przerwie wróciliśmy na Paul-Außerleitner-Schanze, aby rozegrać serię finałową. Konkurs bezapelacyjnie wygrał Norweg Marius Lindvik (139 m). Podium uzupełnili Halvor Egner Granerud (136 m) oraz Austriak Jan Hoerl (137,5 m). I druga seria przyniosła nam dyskwalifikacje tym razem trafiło na Niemca Markusa Eisenbichlera.

Kolejne miejsca Polaków

7. Piotr Żyła-137 m
27. Dawid Kubacki-129,5 m
36. Andrzej Stękała- 123 m
48. Jakub Wolny- 112 m
DSQ Paweł Wąsek

Serdecznie zapraszamy także na nasze social media takie jak  TwitterInstagram oraz Facebook. W czasie sezonu znajdziecie tam liczne relacje z zawodów Pań i Mężczyzn na różnych szczeblach.

Vivienne

Źródło grafiki: skisprungschanzen

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać