Puchar Świata Pań w Niżnym Tagile: Kwalifikacje dla Kathariny Althaus. Ema Klinec z wygraną w konkursie.

przez Vivienne Stycz

Sobotnie południe, a my przenosimy się do mroźnej Rosji, aby podsumować dzisiejsze kwalifikacje i konkurs indywidualny pań.

Kwalifikacje

O godzinie 10:30 rozpoczęły się kwalifikacje do konkursu indywidualnego. Ich tryumfatorką został Niemka Katharina Althaus (95 m). Za nią na drugim i trzecim miejscu znalazły się Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz (94,5 m), i Japonka Sara Takanashi (91 m). Wśród Polek najlepiej pokazała się Nicole Konderla, zajmując 26 pozycję. Kamili Karpiel (69 m) i Kindze Rajdzie (75 m) niestety nie udało się zakwalifikować do konkursu.

Konkurs

Zawody rozpoczęliśmy o godzinie 12:00. Po pierwszej serii prowadziła Ema Klinec (92 m). Tuż za nią znalazła się zwyciężczyni kwalifikacji Katharina Althaus (91 m) i Ursa Bogataj (89 m). Nasza jedyna reprezentantka Nicole Konderla uplasowała się na 37. miejscu co równało się, z tym że niestety nie zobaczyliśmy już jej w serii finałowej.

Po krótkiej przerwie wróciliśmy do rywalizacji. Aby rozegrać serie finałową konkursu. Zwycięstwo odniosła Ema Klinec, skacząc 92 m. Na drugim miejscu podium znalazła się Ursa Bogataj, która oddała skok na 89 m. Całe podium uzupełniła Katharina Althaus po skoku na 91 m.

Źródło grafiki: skisprungschanzen

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać