Puchar Świata w Lahti: Kobayashi triumfuje!

przez Stylowo z Telemarkiem

Po emocjonującym konkursie drużynowym (o którym można przeczytać tutaj) przyszedł czas na kolejne zmagania w Lahti w postaci konkursu indywidualnego. Przed zmaganiami w ramach Pucharu Świata nastąpiły kwalifikacje, na starcie których zjawiło się 64 zawodników. Szczegółowe podsumowanie niedzielnych zmagań kwalifikacyjnych jak i konkursowych znajdziecie poniżej, serdecznie zapraszamy do lektury!

Ryoyu Kobayashi, fot. Neja Tamshe

Kwalifikacje

O godzinie 13:30 ruszyły kwalifikacje poprzedzające dzisiejszy konkurs. Zawodnicy oddawali swoje skoki z 7 i 6. platformy startowej, a wiatr nie był zbyt sprzyjający. Ostatecznie po dość długich zmaganiach triumf odniósł Daniel Tschofenig, który skoczył 126 metrów. Druga lokata po skoku na 130.5 metra należała do Stefana Krafta. Oprócz tego, trzecie miejsce zapewnił sobie Ryoyu Kobayashi. Ponadto, Japończyk oddał najdłuższy skok w stawce kwalifikacyjnej (132.5 m). Na dodatek, czwartą pozycję objął Kamil Stoch, którego skok wyniósł 128.5 metra. Piątym zawodnikiem niedzielnych kwalifikacji okazał się Justin Lisso, któremu zmierzono odległość 119.5 metra. Kolejny z Polaków, Jan Habdas zakończył kwalifikacje na 28 pozycji po skoku na 115.5 metra. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Halvor Egner Granerud zakończył kwalifikacje na 21 lokacie po skoku na 110.5 metra.

Na dodatek, reprezentant Norwegii (Sondre Ringen) oraz Finlandii (Arttu Pohjola) zostali zdyskwalifikowani za nieprawidłowe rozmiary swoich kombinezonów.

Konkurs

Punktualnie o godzinie 15:15 rozpoczęły się ostatnie zmagania tego sezonu na skoczni Salpausselkä w Lahti. Zawodnicy podobnie jak w kwalifikacjach oddawali swoje skoki z 7 i 6. platformy startowej. Warunki po raz kolejny pokazały swoje gorsze oblicze i zawodnicy na swoje skoki czekali nawet kilkanaście minut. Ze względu na to, jury zdecydowało się na odwołanie drugiej serii konkursu. Znakiem tego, triumf w jednoseryjnym konkursie Pucharu Świata w Lahti odniósł Ryoyu Kobayashi. Reprezentant Japonii podobnie jak w kwalifikacjach oddał najdłuższy skok wśród całej stawki (136.5 m). Druga lokata należała do Stefana Krafta, który swój skok oddał na 130 metr. Trzecią pozycję po niezbyt udanych kwalifikacjach wywalczył Karl Geiger, który w konkursie wylądował na 133 metrze. Czwarte miejsce objął Daniel Tschofenig, który wylądował na odległości 127 metrów. Top 5 zamykał Anze Lanisek, któremu zmierzono odległość 127.5 metra.

Wyniki jednoseryjnego konkursu indywidualnego mężczyzn w Lahti

Ponadto, wyniki Polaków prezentowały się następująco :
11. Jan Habdas – 124 m
12. Paweł Wąsek – 123 m
14. Aleksander Zniszczoł – 129 m
18. Kamil Stoch – 117.5 m
20. Piotr Żyła – 120.5 m
49. Tomasz Pilch – 84.5 m

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze social media – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać