Puchar Świata w Oslo: Ema Klinec triumfuje w prologu!

przez Stylowo z Telemarkiem

Emocje po prologu mężczyzn jeszcze nie opadły, a już przyszedł czas na prolog kobiet przed pierwszym konkursem Raw Air tego sezonu. W prologu wzięło udział 49 zawodniczek. Która z Pań tym razem okazała się najlepsza? Czy dwukrotna złota medalistka mistrzostw świata pokaże swoją dalszą, świetną dyspozycję? Wszystkiego dowiecie się w tym artykule, zapraszamy do lektury!

Skocznia Holmenkollbakken w Oslo

Sesje treningowe

O godzinie 18:15 ruszyły dwie sesje treningowe poprzedzające kwalifikacje. Zawodniczki ze względu na wiatr oddawały swoje skoki z różnych platform startowych. W pierwszym treningu najlepszą zawodniczką okazała się Ema Klinec, która skoczyła na 121 metr. Drugą lokatę uzyskała Katharina Althaus, która uzyskała odległość 119.5 metra. Trzecia pozycja należała do Maren Lundby, której skok wyniósł 118 metrów. Czwarte miejsce zajęła Chiara Kreuzer, której odległość wyniosła 117.5 metra. Top 5 uzupełniała Yuki Ito, która wylądowała na odległości 112.5 metra.

W drugim treningu to Chiara Kreuzer okazała się najlepsza, bowiem uzyskała odległość 124 metrów. Drugą zawodniczką okazała się być Maren Lundby, która skoczyła na odległość 120 metrów. Trzecia pozycja zaś należała do Alexandrii Loutitt, która swój skok oddała na odległość 121.5 metra. Czwarta lokata należała do Emy Klinec, która wylądowała na odległości 122.5 metra. Piąte miejsce natomiast zajęła Eva Pinkelnig, która uzyskała odległość wynoszącą 119 metrów.

Prolog

Punktualnie o godzinie 20:00 ruszył prolog do pierwszego konkursu kobiet w ramach tegorocznego Raw Air. Dodatkowo, wszystkie zawodniczki oddawały swoje skoki z 28. platformy startowej. Triumfatorką prologu okazała się Ema Klinec, która swój skok oddała na odległość 126 metrów. Tuż za nią uplasowała się Yuki Ito, która skoczyła cztery metry bliżej. Trzecią zawodniczką prologu została Anna Odine Stroem, która uzyskała 123 metrową odległość. Czwartą lokatę dzięki skokowi na odległość 123.5 metra uzyskała Eva Pinkelnig. Piąta pozycja należała do Niki Kriżnar, bowiem Słowenka wylądowała na 123 metrze.
Nie możemy również przejść obojętnie obok faktu, iż Polki nie występują w całym cyklu Raw Air.

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze social media Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać