Puchar Świata w Oslo: Kubacki najlepszy w prologu!

przez Vivienne Stycz

Gdy emocje po Mistrzostwach Świata nie zdążyły jeszcze do końca opaść skoki narciarskie nie zwalniają tempa. Przed zawodnikami teraz niesamowicie wyczerpujący norweski turniej, a mianowicie Raw Air, pierwszym przystankiem jest skocznia w Oslo. Dziś na tym obiekcie przeprowadzone zostały treningi oraz prolog poprzedzający jutrzejsze zawody. Zapraszamy do lektury.

Pierwszy trening

O godzinie 14:45 rozpoczął się pierwszy trening. Na jego starcie pojawiło się 60 skoczków, jedynie Andreas Wellinger zrezygnował ze startu. Cały trening został rozegrany z 9,10 oraz 11 belki startowej. Najlepiej spisał się Niemiec Markus Eisenbichler, który oddał skok o długości 131.0 m. Za nim znalazło się dwóch Norwegów Robert Johansson (132.5 m) oraz Kristoffer Eriksen Sundal (124.6 m).

Drugi trening

Drugi trening, tak jak poprzedni przeprowadzono z trzech belek startowych (9,10 i 11). Po raz kolejny Andreas Wellinger nie pojawił się na stracie.
Tym razem trening wygrał Johann Andre Forfang (134.0 m). Tuż za nim znalazł się Stefan Kraft (128.5 m). Robert Johansson (131.0 m) zajął trzecie miejsce.