Puchar Świata w Willingen: Prolog dla Kathariny Althaus!

przez Vivienne Stycz

Kolejny tydzień przynosi nam kolejne zawody Pucharu Świata Pań. Tym razem rywalizacja przeniosła się na skocznię do Willingen. Gdzie będą odbywać się zawody Pań i Panów, a także zobaczymy kolejny konkurs drużyn mieszanych. Jednakże w tym artykule przeczytacie o treningach i prologu Pań. Serdecznie zachęcamy do lektury.

Foto: skisprungschanzen.com

Treningi

W pierwszym treningu wydarzyło się coś niecodzienngo, ponieważ tylko 8 zawodniczek uzyskało notę wyższą niż 0,0 pkt. Aż 28 zawodniczkom się to niestety nie udało. Najlepsza okazała się Słowenka Ema Kliniec (136.5 m). Kolejne dwa miejsca należały do Japonki Yuki Ito (136.5 m) oraz Niemki Seliny Freitag (128.0 m).

Drugi trening ostatecznie okazał się lepszy od pierwszego, ponieważ już 20 zawodniczek uzyskało notę wyższą niż 0,0 pkt. Tym razem najlepiej pokazała się Norweżka Silje Opseth (138.0 m). Druga po raz kolejny była Japonka Yuki Ito (129.5 m). Ema Klinec (131.0 m) ze Słowenii zajęła miejsce trzecie.

Prolog

Po oficjalnych treningach przeszliśmy do rozgrywania prologu, zostały, nim zastąpione kwalifikacje, które nie mogły się odbyć przez niewystarczającą liczbę zawodniczek. Na stracie pojawiło się tylko 35 reprezentantek nie zobaczyliśmy Niemki Seliny Freitag, która nie wzięła udziału w prologu.
Równych sobie nie miała Niemka Katharina Althaus (137.0 m), która oddała najdalszy skok i wygrała cały prolog. Doskonale wszystkim znana Japonka Sara Takanashi (134.0 m) znalazła się na drugim miejscu. Podium uzupełniła także Japonka Yuki Ito (135.0 m).

Tak przedstawiała się najlepsza dziesiątka prologu:

Najlepsza dziesiątka prologu

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać