Puchar Świata w Willingen: Zwycięstwo Słowenii, Polska na 6. miejscu!

przez Dominika Śmiech

W piątkowe popołudnie mieliśmy przyjemność śledzić jedne z ostatnich zawodów Pucharu Świata przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich, na które najlepsi skoczkowie i skoczkinie świata wkrótce się wybiorą. Rywalizacja w tym dniu dotyczyła mikstu, czyli konkursu drużyn mieszanych, który odbył się na skoczni Muehlenkopfschanze (HS147) w Willingen (Niemcy). Zachęcamy wszystkich do przeczytania krótkiego podsumowania, w którym zawarte są najważniejsze informacje o próbie przedolimpijskiej.

Muehlenkopfschanze (HS147)

Na starcie zawodów pojawiło się 9 drużyn. Polskę reprezentowali kolejno: Kinga Rajda, Piotr Żyła, Nicole Konderla oraz Dawid Kubacki. Po pierwszej serii na czele znajdowała się Słowenia, w której w skład wchodzili: Ema Klinec, Cene Prevc, Ursa Bogataj i Anze Lanisek. Wyprzedzili oni 2. Norwegię o 41.5 punktu. Podium uzupełniała reprezentacja Niemców. Polska drużyna uplasowała się na 6. pozycji. Do serii finałowej awansu nie wywalczyła Finlandia w składzie: Jenny Rautionaho, Arttu Pohjola, Julia Kykkaenen, a także Eetu Merilaeinen.

Swoją dominację reprezentacja Słowenii pokazała również w drugiej serii. Bardzo dobry skok oddał Anze Lanisek- 141m – i tym samym przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny. Należy także wspomnieć o fenomenalnym Mariusu Lindviku, który poszybował na 147.5 metra. Norwegia (The Minyan Bjoerseth, Halvor Egner Granerud, Silje Opseth, Marius Lindivk) ostatecznie zajęła 2. miejsce, wyprzedzając 3. Austrię (Eva Pinkelnig, Daniel Huber, Marita Kramer, Stefan Kraft) o 20.2 punktu. Polska utrzymała swoją pozycję po pierwszej serii i zajęła 6 . lokatę.

Źródło informacji: Własne Źródło grafiki: Berkutschi.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać