Puchar Świata w Wiśle: Kwalifikacje dla Klinec

przez Julia Pawłowska

Rozpoczynamy kolejny sezon skoków narciarskich 2022/23. Zaszczyt bycia gospodarzem inaugurujących zawodów ponownie przypadł Polsce. Piątkową rywalizację w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza rozpoczęły Panie od kwalifikacji. Która z nich spisała się najlepiej? Na kogo warto zwrócić uwagę przed jutrzejszym konkursem? Żeby zaspokoić ciekawość przekonajcie się sami, ponieważ odpowiedzi znajdziecie poniżej!

Pierwszy trening

Pierwsza seria treningowa rozpoczęła się punktualnie o 12:00. Wzięło w niej udział 49 uczestniczek. Byliśmy świadkami dobrze znanego z poprzedniego sezonu ,tańca z belkami’, ponieważ długość rozbiegu zmieniano aż czterokrotnie. Panie rozpoczęły zmagania z 20. belki startowej, a zakończyły na numerze 17. Oczywiście oznaczało to, że wiatr nie był sprzymierzeńcem skoczkiń, dynamicznie zmieniał zarówno siłę, jak i kierunek. Zwyciężczynią pierwszego treningu okazała się być Katharina Althaus, która przekroczyła rozmiar skoczni lądując na 136 metrze. Zaledwie pół metra krócej skoczyła druga w zestawieniu zawodniczka, Ema Klinec. Trzecia pozycja przypadła Silje Opseth (130 m).

Drugi trening

Drugi z zaplanowanych treningów zaczął się o 12:50. Ponownie przystąpiły do niego wszystkie zawodniczki znajdujące się na liście startowej. Tym razem wiatr był spokojniejszy i wiał wszystkim skoczkiniom pod narty. W efekcie mogliśmy zauważyć mniejszą częstotliwość zmiany belki startowej, ponieważ powędrowała ona w dół tylko raz. Panie rozpoczęły rywalizację z 20. a zakończyły na 18. Kolejny raz zwyciężczynią została Niemka Katharina Althaus, która uzyskała 132,5 metra. Tuż za nią znalazła się zdobywczyni Kryształowej Kuli z poprzedniego sezonu, czyli Marita Kramer (129 m). Trzecie miejsce zajęła Ema Klinec, ponieważ wylądowała na 127 metrze.

Kwalifikacje

Kwalifikacje w Wiśle rozpoczęły się punktualnie o godzinie 14:00. Podobnie jak to miało miejsce na treningach, Panie rozpoczęły zmagania z 20. belki startowej. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie zgłoszone zawodniczki, czyli 49 kobiet. Wśród 40 uczestniczek z awansem do konkursu znalazły się dwie Polki; Nicole Konderla (109 m) oraz Kinga Rajda (101,5 m). Ta sztuka nie udała się debiutującej w Pucharze Świata Sarze Tajner, bowiem zajęła ona ostatnią pozycję (69 m).

Zwyciężczynią pierwszych kwalifikacji w sezonie 2022/23 została Ema Klinec, która postawiła kropkę nad i skacząc 128,5 metra. Drugą pozycję zajęła Silje Opseth lądując na 129,5 metrze. Z trzeciej lokaty mogła cieszyć się złota medalistka z Zhangjiakou, Nika Kriznar (127 m).

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać