Puchar Świata w Wiśle: Opseth wygrywa inaugurację sezonu

przez Stylowo z Telemarkiem

Za nami inauguracyjny konkursu Pucharu Świata 2022/23, którego zwyciężczynią została Silje Opseth. Reprezentantka Norwegii triumfowała dzięki skokom na odległość 123 m oraz 127 m. Na drugiej pozycji znalazła się Marita Kramer, a podium uzupełniła Eva Pinkelnig. Natomiast Polki, w składzie Nicole Konderla (34.) oraz Kinga Rajda (36.), nie pojawiły się w serii finałowej konkursu.

SkocznIA narciarska im. Adama Małysza

Pierwotnie zaplanowane było przeprowadzenie serii próbnej przed zawodami, jednak nie została ona rozegrana z powodu niekorzystnych warunków pogodowych. Mimo to konkurs rozpoczął się punktualnie o 12:00. Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się Silje Opseth . Reprezentantka Norwegii wylądowała na 123 metrze i wyprzedzała o 4 punkty Maritę Kramer (121.5 m). Na trzecim miejscu znalazła się Sara Takanashi (121 m) ze stratą 4.2 punktu do liderki.

Nicole Konderla oraz Kinga Rajda osiągnęły tę samą odległość 93.5 m, zajmując kolejno 34. oraz 36. miejsce. Niestety nie zapewniło im to miejsca w drugiej serii konkursowej.

W finale Opseth poszybowała na odległość 127 m i ostatecznie triumfowała w Wiśle. Wyprzedziła ona o 7.3 punktu drugą Maitę Kramer (125 m). Eva Pinkelnig uzyskała 126.5 m i finalnie zakończyła konkurs na trzecim miejscu. Tuż za podium znalazła się Szwedka, Frida Westman (126 m).

Sobotni konkurs rozegrano z 20. oraz 22. belki startowej.

Dzięki wygranej, Silje Opseth została liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2022/23. Jednak jutro może się wszystko zmienić, bowiem na 12:00 zaplanowane są kolejne zawody.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami, to zachęcamy do odwiedzenia i śledzenia nas na portalach społecznościowych: InstagramFacebookTwitter.

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać