Puchar Świata w Sapporo: treningi dla Althaus i Klinec

przez Julia Pawłowska

Przed nami kolejny konkurs Pucharu Świata Pań, tym razem w japońskim Sapporo, do którego rywalizacja na najwyższym szczeblu wraca po pandemicznej przerwie. Przed zawodami byliśmy świadkami trzech serii treningowych. Która z kobiet zaprezentowała się najlepiej w Kraju Kwitnącej Wiśni? Zapraszamy do podsumowania piątkowego dnia.

fot. Przemysław Wardęga

Pierwszy trening

Do pierwszej serii treningowej przystąpiły 52 zawodniczki z 54 zgłoszonych. W próbie przed sobotnimi kwalifikacjami zabrakło; Chinki Qingyue Peng oraz Finki Julii Kykkaenen. Wiatr zdecydowanie nie był sprzymierzeńcem skoczkiń, wiał z różną siłą oraz często zmieniał kierunek. W związku z tym belka startowa kilkukrotnie zmieniała swoje położenie. Zaczęto z 24. stopnia najazdu, a skończono na 18.

W tej części zmagań najlepsza okazała się być Katharina Althaus, która wylądowała na 127,5 metrze. Tuż za nią uplasowała się Eirin Maria Kvandal (126,5 m) oraz Julia Clair (123,5 m).

Drugi trening

Podobnie jak przed kilkudziesięcioma minutami na skoczni zabrakło dwóch Pań; Qingyue Peng Finki Julii Kykkaenen. Tym razem belka startowa ponownie zmieniała swoje położenie kilka razy, ponieważ obniżono rozbieg już po skoku drugiej zawodniczki. Finalnie kobiety odbijały się z trzech wysokości najazdu; 24., 22. i 18.

Zwyciężczynią drugiego treningu została kolejny raz Katharina Althaus. Niemka osiągnęła odległość 126,5 metra. Wyprzedziła ona świetnie spisującą się od powrotu na skocznię po operacji Kanadyjkę, Alexandrię Loutitt (127,5 m), natomiast Silje Opseth znalazła się na trzeciej pozycji skacząc 121,5 metra.

Trzeci trening

Trzecia seria treningowa nie odbiegała od poprzednich. Zawodniczki ponownie musiały mierzyć się z ciężkimi warunkami wietrznymi oraz kilkukrotną zmianą wysokości belki startowej. Wiatr mocno wpływał na odległości kobiet, ponieważ najdłuższy skok wynosił zaledwie 123,5 metra, a punkt K został przekroczony tylko raz w ciągu całego treningu.

Najlepsza w ostatniej próbie przed kwalifikacjami była Ema Klinec, która osiągnęła 122,5 metra. Drugie miejsce zajęła posiadaczka najdłuższej odległości, Eirin Maria Kvandal, natomiast treningowe podium uzupełniła Katharina Althaus skokiem na 120 metrów.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – TwitterInstagram i Facebook.

Źródła grafiki: Przemysław Wardęga

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać