Raw Air w Vikersund: Pogoda po raz kolejny górą!

przez Szymon Kołtun

Po odwołanym porannym konkursie pań w Vikersund wszyscy zastanawiali się czy do skutku dojdzie popołudniowy konkurs mężczyzn. W rywalizacji panów na placu boju zostało już tylko 40 zawodników, których w sobotę na Vikersundbakken (K-200, HS-240) czekała potyczka o znalezienie się w czołowej 30 Raw Air, co umożliwiłoby im start w niedzielnym finale.

Vikersundbakken, źródło: vikersund.no

ZOBACZ TEŻ: RAW AIR W VIKERSUND: PETER PREVC TRIUMFATOREM PROLOGU

Seria próbna

Już na kilka godzin przed początkiem męskiej rywalizacji, organizatorzy zdecydowali o odwołaniu serii próbnej przed dzisiejszym konkursem. Wszystko to było skutkiem nieustępujących podmuchów wiatru w połączeniu z opadami deszczu i śniegu.

Pierwsza seria konkursowa

Podobnie jak w przypadku pań, po odwołanej serii próbnej przyszła kolej na przesunięcie startu pierwszej serii o pół godziny. Następnie zarządzono o próbie rozegrania jednoseryjnego konkursu od 17:00, lecz pogoda okazała się dziś nieubłagana… Ostatecznie, dzisiejszy konkurs został odwołany.

Wstępny plan zakłada, że jutro poza zaplanowanymi konkursami dojdzie do częściowego nadrobienia zaległości z dzisiaj. O 9:00 miałby rozpocząć się przeniesiony z dzisiaj konkurs kobiet, składający się z jednej serii. Podobny wymiar miałby dodatkowy konkurs mężczyzn, który wystartowałby o 11:05.

Pierwotny harmonogram Raw Air w Vikersund

Plan zawodów, fot. tripadvisor.dk

Raw Air 2024

Na prowadzeniu niezmiennie jest Stefan Kraft (1566.8 pkt), na 2. miejscu jest Peter Prevc (1518.0 pkt), a trzecim Johann Andre Forfang (1504.5 pkt). Jutro ostatni dzień rywalizacji w ramach Raw Air 2024.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

Źródło informacji: fis-ski.com, Twitter/@merkacper

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać