Raw Air w Vikersund: Silje Opseth najdalej na treningach

przez Stylowo z Telemarkiem

W piątkowe przedpołudnie rozpoczął się pierwszy historyczny weekend z lotami narciarskimi pań wliczanymi do Pucharu Świata. Na Vikersundbakken (K-200, HS-240) w dwóch sesjach treningowych zaprezentowało się 17 zawodniczek z 8 reprezentacji narodowych. Najlepsza dwukrotnie okazała się Norweżka – Silje Opseth.

Silje Opseth (NOR)

ZOBACZ TEŻ: RAW AIR W VIKERSUND: ZAPOWIEDŹ, HARMONOGRAM, LISTY STARTOWE

Pierwszy trening

Po godzinie 11:00 z lekkim opóźnieniem z powodu niekorzystnych warunków pogodowych rozpoczął się weekend z lotami narciarskimi pań w norweskim Vikersund.

Silje Opseth wygrała pierwszą piątkową rundę treningową, reprezentantka Norwegii uzyskała odległość 192,5 metra. Druga była Eirin Maria Kvandal, która zaliczyła swój debiut na mamucie skacząc 181,5 metra. Na trzecim miejscu uplasowała się Japonka – Yuki Ito (171,5 m).

Swój rekord życiowy poprawiła kolejna z reprezentantek gospodarzy – Thea Minyan Bjoerseth (152 m), zajmując szóstą lokatę. Pierwszy występ na skoczni do lotów zanotowały także: ósma Jacqueline Seifriedsberger (152,5 m) oraz dziewiąta Sara Takanashi (151,5 m). Swoje premierowe loty zaliczyła również dzisiejsza solenizantka, a zarówno liderka Pucharu Świata – Nika Prevc. Poprawiła ona swój rekord życiowy skacząc 159 metrów. O jeden metr najdłuższy rezultat w karierze poprawiła trzynasta Lisa Eder (139 m).

Pierwszy trening przeprowadzono z 22., 20. i 18. belki. Przez całą serię wiał lekki wiatr pod narty.

Vikersund Skiflygingsbakke K200 HS240
Vikersund Skiflygingsbakke K200 HS240 źródło: skisprungschanzen.com

ZOBACZ TEŻ: VIKERSUNDBAKKEN – VIKERSUND, NORWEGIA

Drugi trening

Na drugim treningu ponownie najdalej poszybowała Silje Opseth (215,5 m), poprawiając tym samym swój rekord życiowy. Tuż za nią sklasyfikowano Eirin Marię Kvandal (196,5 m), która uzyskała najdłuższy lot w karierze. Trzecia była rekordzistka świata – Ema Klinec, która uzyskała odległość 205,5 metra.

Nowe osobiste rekordy udało się ustanowić Sarze Takanashi (167 m), Thei Minyan Bjoerseth (171,5 m), Lisie Eder (160 m) oraz Nozomi Maruyamie (146 m). Bardzo słabo spisała się – obchodząca dzisiaj swoje dziewiętnaste urodziny – Nika Prevc (124,5 m).

Drugą rundę treningową rozegrano z 24., 23., 22., a także z 20 platformy z startowej. Wiatr oscylował w okolicach jednego metra na sekundę.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI TRENINGÓW

Ema Klinec
Ema Klinec, źródło: berkutschi.com

Trzecia runda treningowa została odwołana z powodu silnej mgły oraz deszczu ze śniegiem.

Już jutro zostanie rozegrany pierwszy w historii zaliczany do Pucharu Świata konkurs kobiet w lotach narciarskich. Start zaplanowano na 10:00, a poprzedzony zostanie serią próbną o 9:15.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać