Robert Johansson powraca do Pucharu Świata!

przez Karolina Lenard

Tuż po zakończonych Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich w Bad Mitterndorf, karuzela Pucharu Świata przeniesie się do Niemczech. Gospodarzem nadchodzących zmagań będzie niemieckie Willingen, które w miniony weekend gościło także zawodników startujących w drugoligowych zawodach. W rezultacie skład na zbliżające się konkursy ogłosił trener kadry narodowej – Alexander Stoeckl.

Robert Johansson, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: MISTRZOSTWA ŚWIATA W LOTACH NARCIARSKICH: KRAFT ZE ZŁOTEM, ŻYŁA SZÓSTY!

Skład kadry Norwegii na zmagania Pucharu Świata w Willingen

Już w najbliższy weekend karuzela Pucharu Świata, ponownie zawita do Niemiec. Tym razem w Willingen, na skoczni Mühlenkopfschanze (HS147) ponownie rywalizować będą podopieczni trenera Alexandra Stoeckla.

Powołanie na zawody wówczas otrzymało pięciu reprezentantów. Ostatecznie w Niemczech niezmiennie zobaczymy takich zawodników jak Kristoffer Eriksen Sundal, Benjamin Oestvold czy Marius Lindvik. Ponadto nie zabraknie również czwartego zawodnika minionych Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich – Johanna Andre Forfanga. Skład zespołu uzupełni także obecny lider cyklu Pucharu Kontynentalnego – Robin Pedersen.

Do rywalizacji powraca również Robert Johansson, który do tej pory występował w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Norweg tej zimy tylko raz wystąpił w zmaganiach pierwszoligowych w norweskim Lillehammer. Ostatecznie zajął tam dopiero 49. pozycję. Johansson, po udanym występie w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Willingen (7. & 8. miejsce), otrzymał powołanie do drużyny, na rywalizację najwyższej rangi.

Względem poprzednich konkursów, zabraknie jednego z dotychczas czołowych zawodnika norweskiej ekipy, czyli Halvora Egnera Graneruda. Norweg po nieudanych startach w czempionacie na Kulm, podjął decyzję o opuszczeniu nadchodzących weekendów Pucharu Świata w Willingen, Lake Placid oraz Sapporo. – ,,Jeszcze się nie poddałem, ale czuję, że muszę coś zrobić. Liczę na to, ponieważ mam nadzieję, że uda mi się coś wynieść z tego sezonu”- wspominał w wywiadzie z NRK, Halvor Egner Granerud.

Dodatkowo w Niemczech nie pojawi się Daniel Andre Tande, który w tej kampanii nie notuje najlepszych wyników. Jak podaje Hopplandslaget, 30-latek uda się na spokojne treningi.

ZOBACZ TEŻ: HALVOR EGNER GRANERUD ODPUSZCZA STARTY. ,,JESZCZE SIĘ NIE PODDAŁEM”

Równocześnie w Willingen, odbędą się zawody Pucharu Świata kobiet. Na starcie obejrzymy cztery norweskie skoczkinie narciarskie. Swoje skoki zaprezentują Thea Minyan Bjoerseth, a także Silje Opseth.

Harmonogram nadchodzących zmagań w Willingen

Piątek, 02.02.2024
12:15 – Trening kobiet
14:00 – Trening mężczyzn
16:45 – Kwalifikacje mężczyzn
18:15 – Kwalifikacje kobiet

Sobota, 03.02.2024
11:15 – Seria próbna kobiet
12:15 – Konkurs kobiet
14:45 – Seria próbna mężczyzn
16:10 – Konkurs mężczyzn

Niedziela, 04.02.2024
10:30 – Kwalifikacje kobiet
11:30 – Konkurs kobiet
14:30 – Kwalifikacje mężczyzn
16:10 – Konkurs mężczyzn

ZOBACZ TEŻ: THOMAS AASEN MARKENG KOŃCZY KARIERĘ. „WZLOTY I UPADKI UKSZTAŁTOWAŁY MNIE JAKO CZŁOWIEKA”
Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: skiforbundet.no

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać