Skład kadry USA na Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 2024 w Bad Mitterndorf

przez Karolina Lenard

Już w najbliższych dniach rozpocznie się niewątpliwie najważniejsza impreza sportowa sezonu. Gospodarzem 28. edycji Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich, tym razem będzie Bad Mitterndorf. Amerykański Związek Narciarski przedstawił pięcioosobowy skład na nadchodzące zmagania na mamucie Kulm. Wśród Wśród zawodników, którzy otrzymali powołanie na czempionat w Austrii, znalazło się także dwóch debiutantów.

Tate Frantz, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: SKŁAD KADRY POLSKI NA MISTRZOSTWA ŚWIATA W LOTACH NARCIARSKICH 2024 BAD MITTERNDORF

Skład kadry USA na Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 2024 w Bad Mitterndorf

Już 25-28 w austriackim Bad Mitterndorf odbędzie się niewątpliwie najważniejsza impreza sportowa tego roku. Śmiałków będzie gościć mamucie skocznia – Kulm (HS-235).

Powołanie na zawody w Bad Mitterndorf wówczas otrzymało zatem pięciu reprezentantów. Ostatecznie w Austrii zobaczymy takich zawodników jak Erik Belshaw, Andrew Urlaub, Decker Dean czy Kevin Bickner. Ponadto nie zabraknie również ówczesnego lidera drużyny amerykańskiej czyli Tate Frantza.

– ,,Z niecierpliwością czekam na nadchodzące Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich w Kulm. Nasi juniorzy, Tate i Erik, w ostatnich tygodniach oddali kilka naprawdę dobrych skoków” – wspominał Anders Johnson (dyrektor, U.S. Ski & Snowboard Ski Jumping and Nordic Combined Sport) po zawodach Pucharu Świata w Wiśle.

Warto zwrócić uwagę na skaczącego bardzo dobrze w tym sezonie Tate Frantza. Niespełna podczas inauguracyjnego weekendu, nowej kampanii w fińskiej Ruce, młody Amerykanin wywalczył swój pierwszy punkt Pucharu Świata w karierze. Tym samym stał pierwszym zawodnikiem z rocznika 2005, który jest posiadaczem punktów w pierwszoligowych zawodach. Ponadto Frantz miał szanse zadebiutować w tegorocznej 72. edycji Turnieju Czterech Skoczni.

ZOBACZ TEŻ: TATE FRANTZ: ,,CZASAMI JESTEM WOBEC SIEBIE ZBYT SUROWY.”

Tate Frantz, fot. Martyna Okrzesik

Warto wspomnieć, że w zawodach może wystartować tylko czterech zawodników. W efekcie w czwartkowych treningach wystąpią wszyscy zgłoszeni sportowcy, zaś w do kwalifikacji przystąpi już czterech reprezentantów. Piąty skoczek natomiast w dalszym ciągu będzie miał szansę, na zaprezentowanie się w konkursie drużynowym. Jak informuje Amerykański Związek Narciarski, miejsce w „czwórce” ma zapewnione Erik Belshaw, Andrew Urlaub oraz wspominany wcześniej także Frantz. Wewnętrzna rywalizacja rozegra się zatem, pomiędzy Decker Deanem oraz Kevinen Bicknerem.

ZOBACZ TEŻ: SKŁAD KADRY SŁOWENII NA MISTRZOSTWA ŚWIATA W LOTACH NARCIARSKICH 2024 BAD MITTERNDORF

Miniona edycja Mistrzostw Świata w Lotach Narciaskich odbyła się w Norwegii, na obiekcie Vikersundbakken. W konkursie indywidualnym po zwycięstwo sięgnął Marius Lindvik. Najlepszym z reprezentantów Stanów Zjednoczonych był wówczas 40. Casey Larson

Harmonogram Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich 2024 w Bad Mitterndorf:

Czwartek, 25.01.2024
11:30 – Oficjalny trening
14:00 – Kwalifikacje

Piątek, 26.01.2024
13:00 – Seria próbna
14:00 – Pierwsza i druga seria konkursu indywidualnego

Sobota, 27.01.2024
13:00 – Seria próbna
14:00 – Trzecia i czwarta seria konkursu indywidualnego

Niedziela, 28.01.2024
13:00 – Seria próbna
14:00 – Konkurs drużynowy

ZOBACZ TEŻ: SKŁAD REPREZENTACJI SZWAJCARII NA MISTRZOSTWA ŚWIATA W LOTACH NARCIARSKICH 2024 BAD MITTERNDORF

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter

źródła informacji: własne, usanordic,org

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać