Zawody w Chamonix: Triumf Delvala, Alaphilippe, Liardona oraz Bacconnier

przez Zofia Hunkiewicz

W popołudniowy czwartek (20 lipca 2023), odbyły się zawody w skokach narciarskich. Na obiekcie HS-55 Grépon w Chamonix, zawodnicy, jak i zawodniczki, mierzyli się ze sobą w kategoriach U15 oraz U17. Wśród najmłodszych triumfowali Robin Delval oraz Lou Alaphilippe. Jeśli chodzi o drugą rywalizację, niepokonany został Marceau Liardon, zaś u kobiet Mathilde Bacconnier.

U17 – od lewej Sébastien Woodbridge, Marceau Liardon oraz Abel Clevy

U15 – mężczyźni

Na starcie w Chamonix, pojawiło się dwudziestu siedmiu zawodników, z dwudziestu ośmiu zgłoszonych. W rywalizacji nie wziął udziału Amael Marx. Triumfatorem został Robin Delval (52,5; 51 m), który zapewnił sobie dwudziestopunktową przewagę nad drugim Gabinem Hatonem (50; 48,5 m). Trzecią pozycję zajął Carl Alaphilippe (51; 48,5 m). Kolejno plasowali się Loris Lecomte (49; 47,5 m) oraz Louis Atchekguezian (49; 47,5 m).

U15 – kobiety

W owej kategorii, wystartowało zaledwie osiem zawodniczek. Z ponad 37-punktową przewagą nad innymi zawodniczkami, zwyciężyła Lou Alaphilippe. Francuzka lądowała na 49 oraz 48,5 m. Podium uzupełniły Capucine Mesnil (42; 45 m) oraz Aziloe Cahu (42; 43,5 m). Następne miejsca zajmowały Loa Jeantet (40; 41 m), a także Temehani Marcels (38,5 m; 39 m).

U17 – mężczyźni

W przeciwieństwie do licznej obecności w kategorii U15, w nieco starszej pojawiło się mniej zawodników, bowiem tylko jedenastu. Po triumf sięgnął Marceau Liardon, który skoczył kolejno 52,5 oraz 53 metry. Drugie miejsce zajął Sebastien Woodbridge (56,5 m; 53,5 m), natomiast trzecie Abel Clevy (47,5; 48,5 m). Następnie plasował Maxence Riviere (48; 47 m) oraz Simon Pagnier (48; 48,5 m).

U17 – kobiety

Kategoria najstarszych zawodniczek była najmniej liczna. Na starcie pojawiło się sześć zawodniczek. Wiktorię wywalczyła Mathilde Bacconnier. Skoczkini z klubu w Courchevel skoczyła 48 i 49,5 metra. Tuż za nią znalazła się Justine Mengin (48; 49 m), zaś podium domknęła Marie Thomas Couturaud (48,5; 46,5 m). Jeśli chodzi o kolejne zawodniczki, prezentowały się one następująco – Susie Penet (44,5; 44,5 m), Marion Droz Vincent (47; 42 m), Oriane Didier (47; 42,5 m).