Zbiór newsów z tygodnia (04-10.10.2021)

przez Zofia Hunkiewicz

Decyzja o wstrzymaniu Willingen Six

W nadchodzącym sezonie organizatorzy postanowili odwołać cykl, gdyż w 2022 roku Willingen będzie gościło mężczyzn jak i kobiety. Właśnie to zadecydowało o wstrzymaniu owego turnieju. Niewykluczone, że przy kolejnej okazji skoków na Muehlenkopfschanzen ta nagroda wróci. Dodatkowo na skoczni w piątek (28.01.2022) czeka nas mikst.

Mika Kojonkoski pożegnał się z pracą

Fin dowiedział się o swoim zwolnieniu po zawodach LGP w Klingenthal. Według Chińskiego Związku liderzy reprezentacji są pod presją. Również Kojonkoski nie spełniał wymagań prowadzenia kadry. Szkoleniowiec skomentował, że jest rozczarowany ale i odczuwa ulgę. Warto jednak wspomnieć, że dzięki niemu Chińczycy mogli punktować w konkursach Letniego Grand Prix. Ponadto dwie kobiety i jeden mężczyzna z reprezentacji mają już zapewnione miejsca na liście startowej w Pekinie.

Skoki w Polsce oraz bilety

Po 20. października planowane jest rozpoczęcie sprzedaży biletów na zawody w Wiśle. Szef wiślańskich skoków poinformował, że według obecnych przepisów jedynie pięćdziesiąt procent miejsc będzie mogło być zapełnione, dlatego zostanie uruchomiona pierwsza tura. Polski Związek Narciarski rozważa także wpuszczanie na teren skoczni jedynie osoby w pełni zaszczepione. Jak donosił Adam Małysz jest to możliwe to wykonania. Na oficjalną decyzję na pewno poczekamy jeszcze chwilę. Jeśli chodzi o ceny to będą się one wahały między 200, a 750 złotych.

Anze Lanisek i Nika Kriznar mistrzami Słowenii

Na początku tygodnia w Kranju odbyły się mistrzostwa Słowenii. U panów dominował Anze Lanisek. Drugie miejsce zajął Cene Prevc, a trzecim miejscem podzielili się Ziga Jelar i Lovro Kos. Z kolei u pań zwyciężyła Nika Kriznar. Za nią na dwóch kolejnych pozycjach stanęły Ursa Bogataj i Jerneja Brecl.

Projekt kompleksu skoczni w Szczawnicy

Dominik Pacholik – student Politechniki Krakowskiej wyszedł z inicjatywą zbudowania skoczni w Szczawnicy. Projekt obejmuje pięć obiektów – K40, K60, K95, K120 oraz skocznie mamucią K200. Jeśli chodzi o teren, na którym miałyby powstać kompleks to student zdecydował na Wzgórze Jarmuta. Miałoby się kojarzyć to z Bergisel w Innsbrucku. Podkreślane jest, że to wciąż projekt, ale kto wie może po odpowiednych rozmowach i negocjacjach kiedyś w Polsce powstanie pierwsza skocznia mamucia? Miejmy nadzieję.

Michael Hayboeck przeszedł operację kręgosupa

Austriacki skoczek został zoperowany z Innsbrucku. Jak sam powtarza jest pozytywnie nastawiony i liczy, że jego wszystkie problemy w związku z bólem pleców zostały rozwiązane. Trzymamy mocno kciuki za zawodnika oraz szybką regenerację.

Artti Aigro kontuzjowany

Estończyk oświadczył na swoim Instagramie, że jego pierwszy trening w kraju nie przebiegł tak jak powinien. Skoczka więzadło zostało zwichnięte, jednak on sam i jego kości mają się dobrze. Mimo wszystko oznacza to kilkutygodniową przerwę. Liczymy na to, że Artti wkrótce wróci do formy.

Skoki w TVN

Zawody, które będą transmitowane w TVN równają się z tym, że nie będą pokazywane w TVP. Telewizja Polska wyświetli tylko konkursy, które będą odbywały się w naszym kraju oraz Mistrzostwa Świata w lotach. Natomiast na TVN, Eurosporcie oraz player.pl obejrzymy wszystkie konkursy mężczyzn i kobiet do końca sezonu 2025/26 z racji przedłużenia umowy z Discovery Sports.

Igrzyska w Pekinie bez udziału Maren Lundby

Niestety nie tylko Igrzyska jak i cały sezon odbędą się bez Norweżki, któa nie obroni złotego medalu z Pyeongchangu. Zawodniczka wytłumaczyła się, że podjęła taką decyzję w związku z przybraniem na masie. Maren uważa, że proces wrócenia na dobry tor jest zbyt wymagający, dlatego nie będzie nic robiła na siłę. Dodaje także, że w przyszłym sezonie wróci silniejsza.

źródło informacji – własne, tvpsport, instagram
źródło grafiki – instagram/ pprevc, jumpandreach, arttiaigro, sport.interia, Dominik Pacholik, wikipedia

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać