Zbiór newsów z tygodnia (24-31.01.2021)

Kolejny tydzień za nami, a to oznacza tylko jedno – podsumowanie tygodnia! Przedstawimy wam zbiór najważniejszych newsów z ostatnich dni!

Kazachowie wrócili do Pucharu Świata!

Podczas kwalifikacji w Willingen po długiej nieobecności w Pucharze Świata mogliśmy zobaczyć reprezentantów Kazachstanu. Był to ich pierwszy start w tym sezonie. Niestety żadnemu z zawodników nie udało się zakwalifikować do sobotniego konkursu. Niedzielne kwalifikacje zostały odwołane i Sabirzhan Muminov oraz Danil Vassilyev wystartowali w konkursie. Dla Danila był to debiut w konkursie Pucharu Świata. Żaden z nich nie punktował.

Koniec sezonu dla Romana Koudelki

Roman Koudelka oficjalnie zakończył sezon 2020/2021. Czech zaliczył kilka nieudanych występów tej zimy. Obecnie oczekuje operacji kolana.

,,Niestety więzadło w kolanie nie wytrzymało podczas treningu na skoczni. Po badaniu doktor Marcel Stasa zdecydował się na jak najszybszą operację. Oczywiście przykro mi, że tracę Mistrzostwa Świata i resztę sezonu, ale staram się spojrzeć na to pozytywnie. W pełni ufam doktorowi Marcelowi Stasowi. Czułem, że z moim kolanem nie jest wszystko w porządku i nie uniknąłbym operacji.” – Roman Koudelka dla czech-ski.com.

Roman Koudelka

Znamy daty Igrzysk Olimpijskich!

Zostały podane daty Igrzysk Olimpijskich w Pekinie na 2022 rok! Oto program zawodów:

• 14.02.2022 – godz 12:00 – konkurs drużynowy mężczyzn HS-140
skocznie olimpijskie w Zhangjiakou (HS-106 i HS-140)

Zawody w Rasnovie dojdą do skutku!

Na 18-20 lutego zostały zaplanowane zawody Pucharu Świata w Rasnovie. Według oficjalnych informacji Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) oraz Rumuńskiego Związku Narciarskiego dojdą one do skutku. Będziemy mogli zobaczyć zarówno dwa konkursy indywidualne kobiet, konkurs indywidualny mężczyzn oraz jedyny w tym sezonie mikst, który odbędzie się w tym miejscu po raz pierwszy w historii.

Trambulina Valea Carbunarii

Peter Prevc zakażony koronawirusem

Tydzień temu z udziału w zawodach Pucharu Świata został wykluczony Cenę Prevc z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Tym razem pozytywny wynik otrzymał jego starszy brat – Peter Prevc. Przymusowej kwarantannie musiał poddać się również najmłodszy z braci – Domen. W jedno z wolnych miejsc do składu wszedł Lovro Kos.

Peter Prevc

Kolejne odwołane zawody kobiet i zagrożony Raw Air

Niestety, ale kolejne zawody kobiet zostały odwołane. Tym razem jest to zaplanowany na 12-14 lutego Puchar Świata Pań w Lillehammer. Przyczyną decyzji są obostrzenia obecnie panujące w Norwegii. Obecnie granice Norwegii są zamknięte na 2 tygodnie i nie ma przepisu zwalniającego z zasad sportowców. Obecnie nie wiadomo co z rozpoczynającym się 12 marca Turniejem Raw Air dla mężczyzn.

Lysgårdsbakken (HS-98 i HS-140)

Znamy skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów!

Poznaliśmy skład na Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się już 10-13 lutego w fińskim Lahti! Polskę będą reprezentować: Mateusz Gruszka, Adam Niżnik, Jan Habdas, Arkadiusz Jojko i Kacper Juroszek.

Nowy rekordzista Mühlenkopfschanze!

Podczas piątkowych kwalifikacji do sobotnich zawodów Pucharu Świata w Willingen Klemens Murańka ustanowił nowy rekord skoczni Mühlenkopfschanze (HS-145). Do tej pory wynosił on 152 metry i należał do Fina Janne Ahonena (2005) oraz Słoweńca Jurija Tepesa (2014). Reprezentant Polski po swojej próbie na 153 metr nie tylko został oficjalnym rekordzistom skoczni, ale także pobił rekord Polski Adama Małysza (151,5 m z dnia 3 lutego 2001r.) i obecnie jest pierwszy na liscie polskich skoczków, którzy oddali najdłuższy skok na skoczni w Willingen.

Klemens Murańka

Anna Twardosz z punktami Pucharu Świata!

W ten weekend odbyły się zawody Pucharu Świata Kobiet w niemieckim Titisee-Neustadt. Jedyną reprezentantką Polski, która dostała się do drugiej serii była Anna Twardosz. Zawodniczka ostatecznie zajęła 30. pozycję. Tym samym Twardosz została czwartą Polką w historii, która weszła do serii finałowej i zdobyła punkty Pucharu Świata. Podczas niedzielnego konkursu zawodniczka zajęła najlepsze w karierze 26. miejsce. Tym samym jej dorobek punktowy wynosi 6 punktów, dzięki czemu wyprzedziła Magdalenę Pałasz (3 pkt) w polskiej klasyfikacji wszech czasów i awansowała na 3. miejsce (2. miejsce Kamila Karpiel 9 pkt; 1. miejsce Kinga Rajda – 103 pkt).