Austria Cup w Eisenerz: Triumf Hofmanna, Gfrerera, Kolba oraz Mentil!

przez Zofia Hunkiewicz

Za nami kolejne zmagania krajowej rangi Austria Cup w kombinacji norweskiej. Tym razem Eisenerz gościło drugą edycję zawodów. Wystartowały cztery główne kategorie. Ze zwycięstw, w czwartek, mogli się cieszyć Levi Hofmann, Andreas Gfrerer, Florian Kolb oraz Clara Mentil. Warto również wspomnieć, że mężczyźni mieli do przebiegnięcia pięć kilometrów, zaś kobiety o połowę krótszy dystans.

Levi Hofmann, fot. Zofia Hunkiewicz

Jugend

W kategorii roczników 2007-2008, wystąpiło sześciu dwuboistów. Ostatecznie po triumf sięgnął Levi Hofmann. Kombinator prowadził również po serii skoków, natomiast dystans pięciu kilometrów pokonał w czasie 13:21.9 minut. Z różnicą 44 sekund, za zwycięzcą, drugie miejsce zajął Kenji Grossegger. Podium dopełnił Lukas Muehlbacher (+00:54.1). Jako kolejni do mety dobiegli Maximilian Vorderegger (+1:31.8), Pius Guetl (+1:58.0) oraz Felix Muehlthaler (2:04.0).

źródło: ewoxx.com

Junioren

Na starcie kategorii juniorów, pojawiło się jedenastu zawodników. Finalnie zawody zwyciężył Andreas Gfrerer, który oddał najdłuższy skok wśród jego kolegów. Reprezenant klubu TSU St. Veit, ukończył zawody w czasie 12:44.8 minut. Sekundę za Austriakiem, na mecie pojawił się Jonas Fischbacher, natomiast najniższy stopień na podium, uzyskał Kilian Guetl (+00:07.4). Następnie plasowali Maximilian Slamik (+00:17.2) oraz David Liegl (+00:29.8).

Warto również odnotować dosyć słaby wynik medalisty z drużyny juniorskiej z Whistler – Severina Reitera. Austriak zajał ostatnią pozycję, ze stratą trzech minut do lidera.

Andreas Gfrerer, fot. Zofia Hunkiewicz

Allgemeine Klasse

Ogólna kategoria została najsłabiej obsadzona. W serii skoków wzięło udział trzech zawodników – Florian Kolb, Sebastian Brandner oraz Samuel Bauregger. Całość ukończył natomiast jedynie Kolb. Austriak reprezentujący Nordic Team Absam, dobiegł do mety w czasie 12:02.6.

Damen

W konkursie brały udział również dwuboistki. Skok oddało sześć zawodniczek, jednak z biegu zrezygnowały Katharina Gruber i Leoni Bergner. Ostatecznie wygrała Clara Mentil, która uzyskała czas 8:24.4 minutowy. Jako druga znalazła się Eva-Maria Holzer (+00:41.1), zaś jako trzecia Anna-Sophia Gredler (+00:56.7). Tuż za podium, z ponad minutową stratą, uplasowała się Julia Schmidt.

źródło informacji: Austria Cup