Alpen Cup Kobiet w Seefeld: Słowenki na podium!

przez Zofia Hunkiewicz

Słyszeliście o takich zawodach jakimi jest Alpen Cup? Jeśli nie to myślę, że warto się tym zainteresować. Młodzi zawodnicy w tych konkursach mogą rozwinąć swoje skrzydła i rywalizować ze swoimi rówieśnikami. Zatem czas zaprosić was na podsumowanie piątkowego konkursu kobiet, który odbył się w malowniczym Seefeld w Austrii.

Trening

Na liście startowej znalazło się 27 skoczkiń, jednakże do treningu przystąpiło jedynie szesnaście pań. Słowenki oraz jedna Włoszka postanowiły opuścić tę próbę.

Po 94,5 metrowym skoku najlepsza okazała się szesnastoletnia Lia Boehme. Tuż za nią po skoku na identyczną odległość znalazła się piętnastoletnia Francuzka – Lilou Zepchi. Trzecie miejsce zdobyła Emma Chervet, która skoczyła 93 metry. Zawodniczki odbijały się z 24. i 22. belki przy słonecznej pogodzie.

Seria próbna

Jeśli chodzi o serię próbną, to przystąpiły do niej wszystkie zawodniczki. Tym samym okazała się ona zwycięska dla Słowenek. Nika Vertih po 99,5 metrowym skoku wywalczyła pierwsze miejsce. Jerica Jesenko zdobyła drugą pozycję (97,5 metrów), natomiast Taja Bodlaj trzecią (98,5 metra). Skoczkinie (z wyjątkiem Niki Prevc, która odbijała się z 21. platformy startowej) skakały z 24. belki.

Konkurs

W pierwszej serii bez wątpienia najlepsza okazała się Nika Prevc. Słowenka wylądowała na 104,5 metrowej odległości. 8,2 pkt za swoją koleżanką znalazła się Taja Bodlaj, która skoczyła 100,5 metra. Emma Chervet uplasowała się na trzecim miejscu. Franzucka oddała 100,5 metrowy skok.

Ostatecznie zawody zwyciężyła Nika Prevc, która przypieczętowała to swoim 103 metrowym skokiem. Taja Bodlaj obroniła swoje drugie miejsce. Słowenka skoczyła 99 metrów . Natomiast trzecie miejsce zajęła Jerneja Repinc Zupancic (92 metry; 101 metrów). Emma Chervet zakończyła konkurs na 7. lokacie (90 metrów).

Na zakończenie standardowo chcemy was zaprosić na nasze media – Instagram, Facebook, Twitter. A jeśli jesteście ciekawi jak poszło nieco starszym paniom w zawodach Pucharu Świata to zapraszamy tutaj.

źródło grafiki: trek.zone

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać