Puchar Świata Kobiet w Ramsau: Nieprzerwana dominacja Kramer

przez Stylowo z Telemarkiem

W piątkowe popołudnie w Ramsau (HS98) odbył się konkurs pucharu świata pań. Wielkie oczekiwania były skierowanie ku obecnej triumfatorce sezonu, która rozpędzona odhacza tylko kolejne zwycięstwa. Marita Kramer wygrała wczorajsze kwalifikacje, o których możesz przeczytać tutaj! Czy podoła presji i po raz kolejny pokaże na co ją stać w tym sezonie?

Marita Kramer – zwyciężeni kalifikacji.

Seria próbna

W serii próbnej przed piątkowym konkursem karty rozdawała Sara Takanashi, która wylądowała na 94 metrze. Ustanowiła ona tym samym najdłuższy skok tej serii. Jej nota wyniosła 92,8 punktu.
Zaraz za nią, drugą najlepiej prezentującą się zawodniczką była Katharina Althaus, która traciła do najlepszej tylko 2,1 punktu.
Trzecią zawodniczką serii była niezawodna w tym sezonie Marita Kramer, która oddała skok tylko o pół metra krótszy od wyprzedzającej jej Niemki. Strata punktowa także wynosiła tylko pół punktu.

Pierwsza seria konkursowa w Ramsau

Pierwsza seria konkursowa rozpoczęła się planowo, beż żadnych opóźnień oraz kłopotów. Choć w serii próbnej Marita chwilo spadła na trzecią lokatę, to w pierwszej serii konkursowej pokazała, że nie ma ochoty robić sobie przerwy od najwyższego stopnia podium, na którym ostatnio była tak częstym bywalcem.
Po pierwszej serii konkursowej wyprzedziła ona zajmującą drugą lokatę Althaus o 7,7 punktu. Kramer wylądowała na 92 metrze.
Jak już wspomniano wcześniej, druga była Katharina Althaus, która uzyskała odległość 88,5 metra, a jej nota punktowa wynosiła 128,5 punktu.
Trzecie miejsce przypadło Słowence Ursie Bogotaj, która oddała o 1,5 metra dłuższy skok od wyprzedzającej ją niemki, jednak w punktach traciła do niej 1,7 punktu.
Najdłuższy skok oddała jednak Nika Kriznar, która wylądowała półtora metra dalej (93,5m) od prowadzącej.

Druga seria konkursowa i kolejne zwycięstwo Kramer

Druga seria obyła się bez przetasowań w czołowej trójce, a nawet piątce.
Kramer udowodniła, że seria próbna to seria próbna. Pokazała, że gdy przychodzi konkurs, to wyciąga z kieszeni asa i nie pozwala się innym zawodniczkom wyprzedzić. Wywalczyła 261 pule punktową, a sam skok wyniósł 90 metrów.
Zajmująca drugą lokatę Niemka w drugiej serii skoczyła tyle samo co jedyna poprzedzająca ją zawodniczka. Jej strata punktowa do zwyciężeni wynosiła 4,1 punktu.
Słowenka Ursa Bogataj stanęła na ostatni stopniu podium tracąc do liderki 7,7 punktu, a długość skoku wyniosła 89 metrów.
Także i teraz skok Słowenki Kriznar był najdłuższym skokiem oddanym w drugiej serii, jak i całym konkursie. Wylądowała ona na 96 metrze. Warto także docenić Sarę Takanashi, która w dzisiejszej rywalizacji zajęła 4 lokatę (9,7 punktu straty do liderki).

To tyle na dziś, teraz pozostało nam tylko czekanie i baczne obserwowanie następnych zawodów oraz dalszego rozwoju sytuacji.

Zachęcam was także do zaobserwowania nas na portalach społecznościowych takich jak: facebook, instagram i twitter!

Źródło zdjeć:
https://www.instagram.com/berkutschi/

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać