Alpen Cup w Degenfeld: Drugie zwycięstwo Bodlaj!

przez Zuzanna Karwacka

Po sobocie pełnej emocji nadszedł czas na spokojną niedzielę. Tego dnia oprócz rywalizacji w Rasnovie zespołów mieszanych mieliśmy okazję śledzić także zawody rangi Alpen Cup w Degenfeld. Co do triumfatorki po dniu wczorajszym nie było raczej dużego zaskoczenia, ale reszta czołówki uległa przetasowaniu. Jeśli jesteście ciekawi szczegółów zapraszamy do dalszej lektury.

fot. skisprungschanzen.com

Konkurs

Na godzinę 11 zaplanowano start zmagań Pań. Na starcie miało pojawić się 45 zawodniczek. Ostatecznie zabrakło rezultatów jednej z nich, Słowenki – Ajdy Kosnjek.

Zwycięstwo odniosła młoda, utalentowana skoczkini ze Słowenii – Taja Bodlaj. Lądowała ona bowiem na 78 metrze. Jej próba była na tyle solidna, że udało jej się wyprzedzić rywalkę z drugiego miejsca o ponad 4 punkty. Na wspomnianej, srebrnej pozycji znalazła się jej rodaczka – Tinkara Komar. Ta zawodniczka oddała skok o długości 72.5 metra. Powiedzieć, że jeden kraj zdominował czołówkę to jak powiedzieć ciut za mało. Podium uzupełniła wszakże Jerica Jesenko (71.5 m), a na czwartym miejscu plasowała się Katarina Pirnovar (73.5 m). Warto zaznaczyć, że Katarinie zabrakło ledwie 0.9 punktu do przysłowiowego pudła. Jeśli mówimy już o minimalnych różnicach to następne Panie – Joannę Eberle (73.5 m) i Klarę Lebelt (75.5 m) różniła jedna dziesiąta.

Wśród najlepszych wyników zaznaczyły swoją obecność: Nika Krasovic (71.5 m), Lara Logar (74.5 m), Meghan Wadsak (74.5 m) oraz Nika Vetrih (72 m). W taki sposób zakończył się konkurs w ramach zawodów Alpen Cup w Degenfeld.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać