Alpen Cup w Gerardmer: Słoweńscy zwycięzcy!

przez Zofia Hunkiewicz

Zarówno u panów, jak i u pań zakończyły się drużynowe zmagania. Jednak w przypadku mężczyzn, drużyn jak i samych zawodników było więcej. Na belce zasiadło 39 skoczków, z trzynastu grup oraz sześciu nacji. Jak im poszło oraz kogo szczególnie należy pochwalić? Odpowiedzi szukajcie poniżej.

Bas-Rupts (HS72)

Konkurs

Kwadrans po dziesiątej, rozpoczęła się pierwsza seria. Trwała zacięta walka, a różnice punktowe były niewielkie. Jednak to Austriacy z pierwszej grupy zostali liderami na półmetku. Tuż za nimi uplasowali się Francuzi, także z pierwszej grupy. Trzecie miejsce zajęli Słoweńcy, również z drużyny numer jeden.

Ostatecznie jednak, zwycięstwo powędrowało do Słoweńców, którzy z początku zajmowali trzecią pozycję. Zawodnicy w składzie Mai Zakelsek, Blaz Jurcic oraz Alexei Urvec, okazali się najmocniejsi. Jest to też zdecydowanie dobry moment na pochwałę dla Urveca, który skoczył 68,5 m oraz 70,5 m. Drugą pozycję wywalczyli Austriacy z pierwszej grupy (Niklas Hausmann, Stefan Spoeck oraz David Gruber). W tej drużynie dominował trzynastoletni Gruber (72,5 m; 69,5 m). Francuzi z numerem jeden (Abel Clevy, Marceau Liardon, Anoki Pouradier) zamknęli trójkę.

Konkurs odbył się z dwóch belek – siedemnastej oraz szesnastej.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło grafiki: skisprungschanzen

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać