Alpen Cup w Gerardmer: Zwycięstwo Słowenek!

przez Zofia Hunkiewicz

Po sobotnim indywidualnym konkursie, nadszedł czas na zmagania drużynowe. Do startu przystąpiło sześć drużyn, z czterech nacji (Austria, Czechy, Niemcy, Słowenia). Zawodniczki, które skakały w trójkach, oddały dwie próby. Rezultaty poniżej!

Bas-Rupts (HS72)

Konkurs

Pięć minut przed godziną dziesiątą, przy słonecznym akompaniamencie, rozpoczął się konkurs. Na półmetku zawodów, na prowadzenie wysunęły się Słowenki z drugiej grupy. Tuż za nimi z 21,2 punktową stratą, plasowały się Austriaczki z pierwszej grupy. Trzecie miejsce zajmowały Niemki.

Ostatecznie to Słowenki z drugiej grupy (w składzie Ula Vodlan, Ziva Andric oraz Tina Erzar) truimfowały. Ponownie można było dostrzec dominację Erzar, która skoczyła 73,5 m oraz 68,5 m. Drugą pozycję zajęły Austriaczki (Sara Pokorny, Eva-Maria Holzer, Katharina Gruber) z pierwszej grupy. Tutaj na wyróżnienie z pewnością zasługuje Pokorny (62 m; 65,5 m). Trzecią lokatę obroniły Niemki (Lara Sophie Legenmajer, Lisa Feicht, Sara Johannsen). W tej drużynie to Feicht była najmocniejszym ogniwem (61,5 m; 62,5 m).

Następnie czwarte miejsce zajęły Słowenki z pierwszej grupy (Klarisa Gorjup, Mia Ingolic, Izadora Kopac). Później piąte Austriaczki z drugiej grupy (Anna-Sophia Gredler, Pia Stuetz, Anna Brandner). Stawkę natomiast zamknęły szóste Czeszki (Barbora Stepankova, Natalie Nejdlova, Julie Osmerova).

Zmagania zostały rozegrane z trzech belek – 20., 21. oraz 22.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło grafiki: skisprungschanzen

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać