Alpen Cup w Libercu: Triumf Erzar!

przez Aleksandra Rajewicz

Po prawie miesięcznej przerwie powracamy do cyklu Alpen Cup w wykonaniu kobiet, podczas ostatniego weekendu mogliśmy śledzić zmagania w Niemczech, zaś dziś panie zmierzą się w Libercu na obiekcie HS-100. Na stracie zmagań stanęło 31. zawodniczek, w tym cztery reprezentantki Polski. A jeśli jesteście ciekawi, kto okazał się najlepszy i jak przebiegał konkurs, zapraszamy do dalszej lektury!

Jested, Liberec, Czechy, fot. Zofia Hunkiewicz

Cykl Alpen Cup kobiet 2023/2024

Zmagania w ów cyklu w wykonaniu pań rozpoczęły się 11. i 12. sierpnia w Niemczech. Zarówno w pierwszym, jak i drugim konkursie najlepszą okazała się Włoszka Noelia Vuerich, która także została pierwszą liderką zmagań Alpen Cup. Tuż za nią w klasyfikacji generalnej na drugim miejscu znalazły się dwie Austriaczki: Sara Pokorny oraz Meghann Wadsak.
ZOBACZ TEŻ: ALPEN CUP W POEHLI: DUBLET VUERICH!

Trening

Trening rozpoczął się z belki usytuowanej na stopniu 20. Najlepsza w tej serii okazała się Słowenka Tina Erzar, która swój skok wylądowała na 94. metrze, tuż za nią uplasowała się Czeszka Anezka Indrackova (91.5 m), zaś trzecia była Włoszka Martina Zanitzer, która uzyskała 96. metrów. Najlepszą z reprezentantek Polski okazała się Pola Bełtowska, która uzyskała 86. metrów i znalazła się tuż z podium.

Wyniki pozostałych Polek:
13. Wiktoria Przybyła – 89.5 m
16. Olivia Brenkus – 80 m
25. Sara Tajner – 61 m

ZOBACZ: PEŁNE WYNIKI TRENINGU

Pierwsza seria

Pierwsza seria rozpoczęła się po próbnych skokach kobiet oraz mężczyzn. Jednak w porównaniu z poprzednimi próbami belka została podwyższona na 24. platformę. Ta część rywalizacji padła łupem triumfatorki treningu Erzar, która uzyskała 89.5 metra. Na drugim miejscu ponownie została sklasyfikowana Czeszka Indrackova, która są próbę zakończyła na 86. metrze, zaś trzecia była Niemka Alvine Holz, która wylądowała na 85. metrze. Pola Bełtowska ponownie była najwyższej sklasyfikowaną z Polek. Zawodniczka uzyskała 81.5 m i wylądowała na 6. pozycji.

Słowenka Lucija Jurgec została zdyskwalifikowana za nieprzepisowy kombinezon.

Wyniki Polek:
6. Pola Bełtowska – 81.5 m
14. Olivia Brenkus – 74.5 m
15. Wiktoria Przybyła – 67 m
28. Sara Tajner – 61.5 m

ZOBACZ: KLASYFIKACJA PO PIERWSZEJ SERII

Druga seria

Druga seria rozpoczęła się o godzinie 17.25. W finałowej części zmagań belkę ponownie podniesiono o cztery stopnie. Ostatecznie podium zmagań w Libercu nie uległo wielkim zmianą. Triumfatorką została Erzar (90.5 m), tuż za nią uplasowała się Indrackova, która w drugiej próbie uzyskała 91 metrów, zaś na trzecie miejsce awansowała Włoszka Martina Zanitzer (83.5 i 86.5 m).
Prowadząca w klasyfikacji generalnej Włoszka Noelia Vuerich zrezygnowała z drugiej próby i została sklasyfikowana na 30. miejscu.

Wyniki Polek:
8. Pola Bełtowska – 81.5 i 85.5 m
17. Wiktoria Przybyła – 67 i 72.5 m
18. Olivia Brenkus – 74.5 i 73.5 m
28. Sara Tajner – 61.5 i 51.5 m

ZOBACZ TEŻ: KOŃCOWE WYNIKI KONKURSU

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać