Puchar Interkontynentalny w Oslo: Zwycięstwo Midtskogen!

przez Małgosia Mikulska

W ten weekend na skoczni Midtstubakken w Oslo (K95, HS106) swoją premierę miał nowy cykl pań – Puchar Interkontynentalny. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu jego pierwszą liderką została Norweżka Ingvild Synnoeve Midtskogen. Zapraszamy na relację z zawodów.

Midtsubakken, Oslo, Norwegia, fot. Magdalena Rutkowska

Puchar Interkontynentalny

Puchar Interkontynentalny to nowy cykl, który powstał z połączenia rozgrywanych w ubiegłych latach Letniego Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup kobiet. Początkowo jego inauguracja była zaplanowana na pierwszy weekend września na skoczni w słoweńskim Ljubnie. Ze względu jednak na ogromne zniszczenia spowodowane powodziami, które nawiedziły Słowenię w sierpniu, przeprowadzenie zawodów nie było możliwe. Tegoroczne zmagania obejmą zatem trzy weekendy. Poza Norwegią konkursy odbędą się także w austriackim Stams oraz w amerykańskim Lake Placid.

W dzisiejszym konkursie startuje 26 skoczkiń z 6 krajów. Polskę reprezentują 4 zawodniczki. Pełną listę startową możecie zobaczyć tutaj.

ZOBACZ TEŻ: COC, ICOC W OSLO: ZAPOWIEDŹ, HARMONOGRAM, LISTY STARTOWE

Trening

Pierwsze skoki tego dnia były zaplanowane na godzinę 8:30, jednak jury zadecydowało o przesunięciu treningu o pół godziny. Wiatr wiał ze zbliżoną siłą w kierunku z dołu skoczni, co pozwoliło na rozegranie całej serii z 25. platformy startowej. Ze skoku zrezygnowały dwie reprezentantki Ukrainy.

Najlepiej spisała się Amerykanka Josie Johnson, która uzyskała rezultat 97 m. Za nią w czołowej trójce uplasowały się dwie Norweżki: Heidi Dyhre Traaserud (92 m) oraz Ingvild Synnoeve Midtskogen (89.5 m).

Najdalej z Polek skoczyła Nicole Konderla (87.5 m), która została sklasyfikowana na 8. miejscu. Anna Twardosz (87.5 m) zajęła 10. pozycję, Natalia Słowik (76.5 m) 17., natomiast Paulina Cieślar (76 m) 18.

Pełne wyniki serii treningowej można zobaczyć tutaj.

Seria próbna

Seria próbna rozpoczęła się planowo o godzinie 9:30. Skoczkinie rozpoczynały najazd z 26. i 25. belki, jednak w większości mogliśmy oglądać skoki dalsze niż w treningu. W tej serii do skoku nie przystąpiła Heidi Dyhre Traaserud.

Najlepszy skok ponownie należał do Josie Johnson, która tym razem wylądowała na 100. metrze. Drugie miejsce zajęła Ingvild Synnoeve Midtskogen, skacząc jedynie metr krócej. Czołową trójkę, po skoku na odległość 96.5 m uzupełniła Nicole Konderla.

Pozostałe Polki zajęły uplasowały się następująco: 11. Anna Twardosz (87 m), 13. Natalia Słowik (84 m), 17. Paulina Cieślar (81 m).

Pełne wyniki serii próbnej dostępne są tutaj.

Pierwsza seria

Konkurs zaczął się punktualnie o 10:15, ponownie z 26. belki platformy startowej. Norweżka Nora Midtsundstad jako jedyna skakała jednak z belki nr 23. Warunki nadal utrzymywały się stabilne, z wiatrem pod narty.

Na półmetku rywalizacji na prowadzeniu znalazła się Ingvild Synnoeve Midtskogen (98 m). Dwa kolejne miejsca zajmowały Włoszki – Lara Malsiner (99 m) oraz Annika Sieff (98 m).

Miejsca Polek po pierwszej serii prezentowały się następująco: 4. Nicole Konderla (95.5 m), 7. Anna Twardosz (94.5 m), 14. Natalia Słowik (89.5 m), 18. Paulina Cieślar (82 m).

Pełne wyniki pierwszej serii można przeczytać tutaj.

Druga seria

Podobnie jak poprzednie serie, finałowa również była rozgrywana z 26. belki. Trener Norweżek ponownie zadecydował, iż Nora Midtsundstad rozpocznie najazd trzy stopnie niżej. Nieoczekiwanie w tej serii nie zostały sklasyfikowane dwie zawodniczki. Jessica Malsiner została zdyskwalifikowana za nieregulaminowe narty. Ponad to do swojego skoku nie przystąpiła Norweżka Mathilde Aarva Selbekk.

Konkurs wygrała Ingvild Synnoeve Midtskogen, która w swojej ostatniej próbie skoczyła 99 m. Drugie miejsce zajęła Annika Sieff (96.5 m), natomiast czołową trójkę uzupełniła Lara Malsiner (97.5 m).

Najlepsza z Polek, Nicole Konderla (93 m), uplasowała się tuż za podium. Anna Twardosz (84 m) zajęła 11. pozycję, natomiast jedno oczko niżej sklasyfikowano Natalię Słowik (88 m). Paulina Cieślar (80.5 m) zajęła 16. miejsce.

TOP 10 Pucharu Interkontynentalnego w Oslo

Pełne wyniki końcowe konkursu są dostępne tutaj.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać