Puchar Świata Mężczyzn w Klingenthal: Wygrana Krafta. Kamil Stoch na podium!

przez Vivienne Stycz

Po wczorajszych kwalifikacjach dziś przyszedł czas na kolejny konkurs indywidualny mężczyzn. Jeśli jesteście ciekawi kto dziś zdominował konkurs oraz jak poradzili sobie nasi reprezentanci, to serdecznie zapraszamy do lektury!

Sparkasse Vogtland Arena (Hs 140)

Oficjalny trening

Przed zaplanowanym konkursem, odbył się oficjalny trening, w którym najlepszy, tak jaj we wczorajszych kwalifikacjach, okazał się Japończyk Ryoyu Kobayashi (131,5 m). Zanim ex aequo na drugim miejscu znaleźli się Austriak Stefan Kraft (130 m) i Niemiec Karl Geiger (130 m).

Najlepszymi z Polaków okazali się dwudziesty Kamil Stoch (120 m), i dwudziestyierwszy Piotr Żyła (119 m).

Konkurs

O godzinie 16:00 rozpoczęła się pierwsza seria konkursu i indywidualnego. Na półmetku zawodów najlepszy okazał się Austryjak Stefan Kraft (138 m), za nim o pierwsze miejsce walczyli drugi Manuel Fettner (135,5 m), i trzeci Ryoyu Kobayashi (136,5 m).

Niestety do serii finałowej nie awansował Aleksander Zniszczoł (125 m). Najwyżej uplasował się Kamil Stoch (132 m), był czwarty z szansami na kolejne podium w karierze.

Kilka minut po pierwszej serii, wróciliśmy na skocznie aby rozstrzygnąć kto zapisze na swym koncie wygraną w konkursie.

Wygranej nie dał sobie wyrwać prowadzący po pierwszej serii Austriak Stefan Kraft (130 m), zanim na drugim miejscu stanął Norweg Halvor Egner Granerud (137,5 m), a podium uzupełnił Kamil Stoch (133 m), jest to 80 podium w karierze Kamila.

Miejsca Polaków

17. Piotr Żyła- 130 m
30. Paweł Wąsek- 118 m

37. Aleksander Zniszczoł- 125 m


Oczywiście serdecznie zapraszamy was również na nasze social media, jakimi są Twitter, Instagram oraz Facebook. W czasie trwającego sezonu znajdziecie tam liczne relacje z zawodów Pań i Mężczyzn na różnych szczeblach.

A jeśli chcecie przypomnieć sobie wczorajsze kwalifikacje to zachęcamy do kliknięcia tutaj.

Vivienne

Źródło grafiki: skisprungschanzen

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać