Puchar Świata Mężczyzn w Klingenthal: Kolejna wygrana Ryoyu

przez Vivienne Stycz

Po weekendzie w Polskich Beskidach, Puchar Świata przenosić się do naszych zachodnich sąsiadów do Niemieckiego Klingenthal. Zapraszamy was na podsumowanie dzisiejszych kwalifikacji!!!

Sparkasse Vogtland Arena (Hs 140)

Pierwszy trening

Pierwszy trening rozpoczął się o godzinie 17:15. Wystartowało w nim 61 zawodników jedynie Rosjanin Roman Trofimov nie stawił się na starcie. W pierwszym treningu najlepszy okazał się Robert Johansson (132,5 m). Najlepszy z Polaków Kamil Stoch (127 m) był 4 ex aequo Niemcem Markusem Eisenbichlerem.

Drugi trening

Kilka minut później mogliśmy oglądać drugi trening, aczkolwiek i tym razem Roman Trofimov nie pojawił się na belce startowej. Drugi trening wygrał znowu Norweg, ale tym razem Marius Lindvik (140 m). W top 3 znalazło się także dwóch Polaków Kamil Stoch (136 m) i Piotr Żyła (133 m).

Kwalifikacje

Zgodnie z planem, a więcej o godzinie 19:15 wróciliśmy na skocznie Sparkasse Vogtland, aby obserwować kwalifikacje do jutrzejszego konkursu indywidualnego. Na starcie nie pojawił się Włoch Francesco Cecon, który nie został dopuszczony do startu, przez nieprawidłowość w kostiumie, Anders Fannemel, który został zdyskwalifikowany oraz Roman Frofimov, który tak jak w treningach nie zjawił się na starcie. Triumfatorem kwalifikacji został wracający po zakażeniu korona wirusem Ryoyu Kobayashi (133 m), zanim na podium znalazł się Karl Geiger (131 m) oraz Kamil Stoch (130 m). Wszystkich naszych reprezentantów zobaczymy w jutrzejszym konkursie, na którym już dziś was zapraszamy.

Kolejne miejsca Polaków:

12. Piotr Żyła (124 m)
18. Paweł Wąsek (126 m)
45. Aleksander Zniszczoł (118 m)

Oczywiście serdecznie zapraszamy was również na nasze social media, jakimi są Twitter, Instagram oraz Facebook. W czasie trwającego sezonu znajdziecie tam liczne relacje z zawodów Pań i Mężczyzn na różnych szczeblach.

Vivienne

Źródło grafiki: skisprungschanzen

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać