FIS Cup Kobiet w Kandersteg: Triumf Chervet

przez Stylowo z Telemarkiem

Piątek (10.12.2021r.) na długo pozostanie w pamięci młodej francuzki. W dzisiejszych zmaganiach w Kandersteg (HS106) Emma Chervet wywalczyła najwyższą lokatę uzyskując 209,9 punktu. Jest to zatem dla niej pierwsze podium, zarówno jak i zwycięstwo w zawodach tej rangi. Zawodniczka prowadziła już od pierwszej serii, a jej przewaga nad drugą wtedy Rosjanką wynosiła ponad 15 punktów. W drugiej serii reprezentantka Francji dokonała tylko formalności lądując za 95 metrem uzyskując 26,8 punktu przewagi nad drugą w ostatecznym rozrachunku Włoszką. Warto też wspomnieć, że właśnie ten skok – liczący dokładnie 95,5 metra był najdłuższym skokiem w dzisiejszych zawodach.

Kolejnymi zawodniczkami, które oprócz Chervet odniosły sukces na Szwajcarskiej ziemi były: Martina Ambrosi (183,1 pkt.) i Kseniia Piskunova (181,3 pkt.). Uzyskały one zatem kolejno drugie i trzecie miejsce.

W zawodach w Kandersteg wzięło udział piętnaście zawodniczek z sześciu różnych państw. Jedną nich była Alina Buechel (59,5 pkt.), która zajęła ostatnią lokatę. Mimo to, to piętnaste miejsce jest najwyższą lokatą, którą siedemnastolatka z Liechtensteinu uzyskała w zawodach FIS Cup w tym roku jak i całej swojej dotychczasowej karierze.

Najliczniejszą grupą przybyłą do Szwajcarii były włoszki, których reprezentacja stanowiła cztery dziewczęta. Drugie pod względem liczności były skoczkinie z Francji oraz zawodniczki ze Szwajcarii, które skakały u siebie. W dzisiejszej konkurencji udział wzięły także dwie Niemki oraz po jednej Rosjance i przedstawicielce Liechtensteinu.

Zawody, jak i seria próbna i kwalifikacyjna odbyły się z drobnym opóźnieniem, które nie miało większego wpływu na przebieg rywalizacji. Nieznane są nadal przyczyny tego kilkuminutowego obsunięcia czasowego.

Kolejny FIS Cup Kobiet odbędzie się w dniach 29-30.01.2022 r. w Zakopanem (HS105).

Jeśli chcecie być na bieżąco z naszymi wpisami, zachęcam do regularnego śledzenia naszej witryny. Możecie nas znaleźć także na aplikacjach takich jak: Twitter, Instagram oraz Facebook.

Sprawdź także jak poradzili sobie panowie w dzisiejszych kwalifikacjach w Klingenthal tutaj.

Źródła zdjęć:
https://www.instagram.com/emma_chervet/
http://www.skisprungschanzen.com/

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać