FIS Cup Kobiet w Kandersteg: Francuzka Chervet ponownie najlepsza!

przez Stylowo z Telemarkiem

Po piątkowych zawodach FIS Cup kobiet w malowniczym szwajcarskim Kanderstegu nadszedł czas na emocje związane z sobotnim konkursem. Na starcie porannych zawodów najniższej rangi mogliśmy zobaczyć 15 zawodniczek. Jak panie poradziły sobie w sobotni poranek? Czy Francuzka Chervet po piątkowym zwycięstwie znów okazała się najlepsza? (Relację z wczorajszych zawodów FIS Cup pań możecie przeczytać klikając tutaj.)

fot.: https://www.instagram.com/nordicarenakandersteg/

SERIA PRÓBNA

W serii próbnej poprzedzającej drugi konkurs FIS Cup pań w Szwajcarii najlepsza okazała się Anna-Fay Scharfenberg. Reprezentantka Niemiec uzyskała 92 m i wyprzedziła kolejno zawodniczki z Włoch – Martinę Ambrosi oraz Szwajcarii – Sinę Arnet. Wszystkie zawodniczki skakały z 22 belki startowej.

PIERWSZA SERIA

Na półmetku sobotniego konkursu najlepsza okazała się zwyciężczyni piątkowych zawodów Emma Charvet. Reprezentantka Francji uzyskała najdłuższą odległość – 91, 5 m i to pozwoliło jej zająć pierwsze miejsce z przewagą 7,7 pkt. Tuż za nią znalazły się dwie reprezentantki Szwajcarii, na drugiej pozycji Emely Torazza, a trzecie miejsce przypadło Sinie Arnet. Całą pierwsza serię rozegrano z 24 belki startowej.

DRUGA SERIA

Druga seria konkursowa przyniosła lekkie przetasowania, ale Emma Charvet nie pozwoliła sobie wyrwać pierwszego miejsca i po raz drugi wygrała na szwajcarskiej ziemi. Jej drugi skok na odległość 99,5 m pozwolił na utrzymanie przewagi nad drugą reprezentantką gospodarzy Siną Arnet. Podium uzupełniła zwyciężczyni dzisiejszej serii próbnej Anna-Fay Scharfenberg.

Niestety na starcie dzisiejszych zawodów nie zobaczyliśmy żadnej reprezentantki Polski, które w ten weekend rywalizują w zawodach wyższej rangi. Można śledzić ich występy podczas Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal oraz Pucharu Kontynentalnego w Vikersund, z których relacje pojawiają się na naszej stronie.

Kolejne zawody FIS Cup pań odbędą się na świeżo zmodernizowanej Średniej Krokwi w Zakopanem (HS105). Konkursy te odbędą się 29 i 30 stycznia 2022 roku.

Zachęcamy do bycia na bieżąco z informacjami, które pojawiają się na naszych mediach społecznościowych: Twitterze, Instagramie oraz Facebooku.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać