Alpen Cup w Oberhofie: Triumf Indrackovej

przez Stylowo z Telemarkiem

W sobotę na skoczni Rennsteigschanze (K-90 HS-100) odbył się przedostatni konkurs Alpen Cup kobiet w sezonie 2022/23. Debiutanckie zwycięstwo w Alpen Cup odniosła Czeszka Anezka Indrackova!

Skocznia w Oberhofie

Konkurs

W konkursie udział wzięło 27 zawodniczek. Rywalizację rozpoczęła Szwajcarka Celine Wasser w pierwszej próbie uzyskała 76.5 metra, a w drugiej próbie skoczyła 74 metry. Z 9. numerem startowym na plastronie startowała Austriaczka Lana Trailovic, która w pierwszej serii skoczyła zdecydowanie najsłabiej skacząc raptem 50 metrów. Austriaczka z racji na problemy z butem nie wystartowała w drugiej serii.

Po pierwszej serii prowadziła Anezka Indrackova (92.5 m). Czeszka prowadzenie choćby dzięki faktu, iż miała wyłącznie 0.1 pkt. odjęte za wiatr. W drugiej serii Czeszka była bezapelacyjnie najlepsza. Reprezentantce klubu Desna-Dukla Liberec powiało na tyle mocno pod narty, że przy umiejętnym wykorzystaniu takich warunków można było odlecieć. Tak też zrobiła i w drugiej serii przeskoczyła obiekt, uzyskała 101 metrów i pewnie wygrała.

Na „pudle” stanęła również rok starsza Tinkara Komar ze Słowenii. Słowenka skoczyła najpierw 90 metrów, a w drugiej serii poprawiła się o dwa i pół metra. Do zwyciężczyni Komar straciła 7.6 pkt., a trzecia Lilou Zepchi 8.4 pkt. Francuzka 85 metrów i 93 metra. Warto dodać, że dla Zepchi ostatecznie zajętą pozycja nie miała większego znaczenia, ponieważ już wygrała obecny cykl Alpen Cup wśród kobiet.

Tuż poza podium uplasowała się Słowenka Taja Bodlaj (91 m i 90 m), która jeszcze walczy o 2. miejsce w generalce cyklu z rodaczką Tinkarą Komar. Najlepsza z reprezentantek gospodarzy była 5. Joanna Eberle. Niemka w pierwszej serii skoczyła 92 metry, a w drugiej tylko metr krócej. Niemka jedna w obu seriach miała odejmowane punkty za wiatr.

Natomiast niezbyt udany dzień zawodów miała Francuzka Emma Chervet, która obecnie zajmuję 4. pozycję w klasyfikacji generalne Alpen Cup. Francuzka zajęła dopiero 13. miejsce, a odległości jakie uzyskała to 82.5 metra i 84.5 metra przy warunkach lekko sprzyjających.

TOP20 konkursu
TOP20 klasyfikacji generalnej Alpen Cup Kobiet

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać