Alpen Cup w Oberhofie: Ziva Andric triumfuje

przez Aleksandra Rajewicz

Po dłuższej przerwie nadszedł czas na kolejny i zarazem finałowy weekend cyklu Alpen Cup w wykonaniu pań. Tym razem zawodniczki rywalizowały w Oberhofie na obiekcie HS-100. Triumfatorką pierwszego konkursu została Słowenka Ziva Andric, zaś podium uzupełniły: reprezentantka Francji Lilou Zepchi oraz Niemka Alvine Holz.

Kanzlersgrund, fot. Nick Schönfeld

Pierwsza seria

Na starcie rywalizacji stanęły 32 zawodniczki. Liderką na półmetku była reprezentantka Francji Lilou Zepchi, która uzyskała odległość 97.5 metra, na drugim miejscu znalazła się Słowenka Ziva Andric, która swój skok wylądowała na odległości 94.5 metra, zaś trzecia była Niemka Alvine Holz (94.5 m). Tuż za podium uplasowała się zawodniczka gospodarzy Julina Kreibich (94.5 m), natomiast piąta była Austriaczka Meghann Wadsak, która swój skok wykończyła na odległości 88.5 metra.

Alvine Holz, fot. Martyna Okrzesik

Seria finałowa

Ostatecznie triumfatorką zmagań w Oberhofie została Słowenka Ziva Andric, która uzyskała 93.5 metra i druga zawodniczkę pokonała o zaledwie 0.8. Tuż za nią uplasowała się Zepchi, prowadząca po pierwszej serii, która tym razem uzyskała 97 metrów, zaś trzecią lokatę utrzymała Alvine Holz (94.5 m). Na czwartym miejscu uplasowała się Julina Kreibich (94 m), natomiast na piątej pozycji pozostała Meghann Wadsak (93 m).

Meghann Wadsak, fot. Martyna Okrzesik

Warto pochwalić występ Słowenek, ponieważ w czołowej „10” znalazło się pięć reprezentantek tego kraju. Na 6. miejscu sklasyfikowana została Taja Kosir (89 i 88.5 m), 8. była Nika Krasovic (87 i 92.5 m), 9. Klarisa Gorjup (84 i 87 m), zaś 10. była Taja Sitar (90.5 oraz 85 m).

W najlepszej dziesiątce sklasyfikowana została również Włoszka Noelia Vuerich, która uzyskała 88.5 metra, a w drugiej próbie poszybowała na odległości 91.5 metra.

Czołowa „10” konkursu

Klasyfikacja generalna cyklu

Przed ostatnim dniem rywalizacji wiadome jest, że triumfatorką całego cyklu została Słowenka Tina Erzar. Zawodniczka pomimo odpuszczenia kilku konkursów nad drugą Wadsak posiada przewagę 101 punktów. Na trzecim miejscu sklasyfikowana jest Lilou Zepchi, która do drugiej Austriaczki traci 28 oczek. Tuż za podium znajduje się Włoszka Vuerich, która przegrywa podium końcowe z reprezentantką Francji o 50 punktów. Najwyżej sklasyfikowaną z reprezentantek Polski jest 28. Pola Bełtowska.