Raw Air w Oslo: Farsa zakończona zwycięstwem Opseth

przez Szymon Kołtun

Po zmaganiach panów na Holmenkollen do walki stanęły panie. Sobotnie zawody na Holmenkollbakken (K-120, HS-134) miały stanowić zarazem 2. i 3. serię turnieju Raw Air kobiet. W stolicy Norwegii triumfowała Silje Opseth.

Holmenkollbakken (HS134), źródło: archello.com

ZOBACZ TEŻ: RAW AIR W OSLO: KVANDAL ZWYCIĘŻA W PROLOGU

Pierwsza seria konkursowa

Panie od razu przystąpiły do rywalizacji w konkursie bez uprzedniego rozegrania serii próbnej. Pomimo zamiaru rozpoczęcia konkursu kwadrans przed godz. 17 ostatecznie, pierwsza zawodniczka odepchnęła się od belki startowej o 16:58. Był to skutek przeciągającego się konkursu panów.

Niestety, sprawy uległy jeszcze pogorszeniu w przypadku zawodów pań. Podmuchy wiatru sprawiały tak duże problemy, że jury podjęło decyzję o odwołaniu rundy finałowej. Sytuacja bez precedensu spotkała Nikę Prevc, która na swą próbę czekała około 30 minut, w międzyczasie schodząc do pomieszczenia na górze skoczni.

W tych paranormalnych okolicznościach Prevc (123,0 m) zdołała wyskakać 6. pozycję, zaś po zwycięstwo na własnej ziemi sięgnęła Silje Opseth (127,5 m). Na drugim miejscu uplasowała się rozważająca zakończenie sportowej kariery po tym sezonie, Katharina Schmid (121,5 m). Z kolei najniższy stopień podium przypadł Eirin Marii Kvandal (123,0 m), która oddawała swój skok z platformy obniżonej o…5 stopni. Jako że Norweżka nie osiągnęła 95% rozmiaru skoczni, nie mogła również liczyć na bonifikatę, co prawdopodobnie kosztowało ją pewne zwycięstwo. Czwartą lokatę zajęła Alexandria Loutitt (124,0 m), natomiast piątą Eva Pinkelnig (120,0 m).

Warto dodać, iż 9. pozycja Anniki Sieff (118,0) to jej najlepszy występ w sięgającej początku tego sezonu przygodzie z Pucharem Świata. Niestety, dopiero 33. miejsce zajęła powracająca do rywalizacji Abigail Strate (106,0 m).

TOP 10 konkursu pań w Oslo, fot. archello.com

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI KONKURSU

ZOBACZ KLASYFIKACJĘ RAW AIR

Jutro na panie czeka kolejny konkurs, którego początek przypadnie na 17:00. Wcześniej, bo o 11:30 rozegrany zostanie prolog.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

Źródło informacji: fis-ski.com
Źródła grafiki: archello.com, Instagram/@silje9915

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać