Alpen Cup w Poehli: Triumfatorka z Włoch!

przez Zuzanna Karwacka

Od tegorocznej edycji ranga ta poszerzyła się o udział nowych państw. Dzięki temu rywalizacja miała stać się bardziej barwna i ciekawa dla fanów skoków narciarskich. Przy takiej decyzji myślano również o zmianie nazwy całego przedsięwzięcia, jednakże na ten moment pozostano przy poprzedniej. W piątek 11 sierpnia, w Poehli rozpoczęły się zmagania w ramach nowego sezonu cyklu Alpen Cup wśród Pań. Tym razem zwycięstwo odniosła Włoszka Noelia Vuerich. Jak poradziły sobie Polki? Kto uzupełnił podium? Zapraszamy do dalszej lektury.

Pöhlbach, Pöhla, fot. Artur Bała

ZOBACZ TEŻ: OPA ROZSZERZA SIĘ O NOWYCH CZŁONKÓW!

Informacje ogólne

Dyrektorem tego konkursu był Sören Hulf, zaś za kontrolę sprzętu odpowiedzialna była Julia Huber. Sędziami okazali się natomiast: Mike Pfordte, Bob Knoll, Michael Herzig, Olaf Beyer oraz Ruben Hänel.

Podczas całych zawodów temperatura powietrza utrzymywała się w granicach 21 stopni, a wilgotność stała na poziomie 78%. Konkurs potrwał nieco ponad godzinę, a udział wzięły w nim w tym czasie 23 zawodniczki.

Rywalizacja odbywała się na skoczni o punkcie K uplasowanym na 60 metrze, zaś jej rozmiar umiejscowiony był 600 centymetrów dalej. Co pozwalało na uzyskanie 2.4 punktu za każdy zdobyty na obiekcie metr podczas swojej próby.

Na starcie konkursu z ważniejszych nacji zabrakło Słowenek.

Pierwsza seria konkursowa

Na półmetku w Poehli liderką okazała się Noelia Vuerich. Reprezentantka Sci C.A.I. Monte Lussari A.S.D uzyskała przewagę 4.5 punktu nad Emily Teubner (61 m), dzięki swojemu skokowi na odległość 62.5 m. Niemka wyprzedzała zaś Austriaczkę Meghann Wadsak (59.5 m).

Po pierwszej części najlepszą z Polek okazała się Natalia Słowik. Plasowała się ona wszakże na szóstym miejscu z wynikiem 55.5 metra.

Wyniki pozostałych Polek:
7. Wiktoria Przybyła – 56 m
13. Olivia Brenkus – 54.5 m
15. Sara Tajner – 53 m
19. Zuzanna Rapacz – 51 m

Natalia Słowik, fot. Dominika Śmiech

Druga seria konkursowa

Ostatecznie zwycięstwo w Poehli odniosła Noelia Vuerich. W drugiej serii skok na 59.5 metra pozwolił jej na wypracowanie ponad 12 punktów przewagi nad drugą Meghann Wadsak (59.5 m). Koniec końców brązową lokatę zgarnęła natomiast Emily Teubner (56.5 m). Czołową piątkę uzupełniły zaś: Sara Pokorny (56, 59.5 m) z Austrii oraz Celina Wasser (56, 57.5 m) ze Szwajcarii.

Polki w finale zaprezentowały się następująco:
6. Natalia Słowik – 56.5 m
9. Wiktoria Przybyła – 54.5 m
12. Olivia Brenkus – 54 m
14. Sara Tajner – 53.5 m
20. Zuzanna Rapacz – 48 m

od lewej: Meghann Wadsak, Noelia Vuerich, Emily Teubner, fot. opa-alpenhcup.com

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać