Alpen Cup w Seefeld: Austriak triumfatorem!

przez Zuzanna Karwacka

Weekend z tą rangą nie zaczął się najlepiej dla zawodników. Jednoseryjny konkurs Pań oraz przeniesienie zmagań Panów na kolejny dzień było wynikiem intensywnej śnieżycy. W sobotni poranek udało się jednak przeprowadzić jedną część męskiej rywalizacji, która zadecydowała również o końcowym rezultacie. Jak zaprezentował się Alpen Cup w Seefeld?

fot. Agnieszka Krajewska

Konkurs

Warunki pogodowe tym razem nie uniemożliwiły przeprowadzenia zawodów ze szczebla Alpen Cup w Seefeld. Wzięło w nich udział 73 skoczków. Na starcie zabrakło Davide Moreschiniego oraz Filipa Krenka. Wszyscy ruszali z 15. belki.

W związku z ostatnimi słabymi wynikami Szwajcarów we wszystkich rangach zapewne wielu kibiców Helwetów szuka następców w tej randze. Niestety najlepszym z tej nacji był Remo Imhof. Uzyskał na 21. rezultat. Jednakże jego odległość warta jest zaznaczenia. Były to aż 103 metry, co nie odstawało od czołowych wyników. Noty za styl sprawiły, że wypadł do trzeciej dziesiątki.

Zwycięstwo ostatecznie odniósł Louis Obersteiner. Austriak lądował na 107 metrze, czym zaznaczył swoją wyższość nad resztą stawki. Drugi Bartolj skoczył bowiem 105 metrów. Powodowało to stratę 5.8 punktu do zwycięzcy. Trzecią pozycję wywalczył Julijan Smid (104 m). Czołową piątkę uzupełniali Enej Faletic (104 m), a także Rafffael Zimmermann (103 m). Tak prezentowały się zaś wyniki najlepszej dziesiątki:

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać