Alpen Cup w Seefeld: Francuzka górą!

przez Zuzanna Karwacka

Oprócz zawodów mężczyzn w tej randze mogliśmy również liczyć na kobiety. Ile zawodniczek wzięło udział w konkursie Alpen Cup w Seefeld? Kto ostatecznie mógł cieszyć się z triumfu oraz podium? Zapraszamy do dalszej lektury!

fot. Agnieszka Krajewska

Pierwsza seria

Na starcie pojawiło się 30 skoczkiń. Wiadome więc było, że każda z nich zaprezentuje po dwa skoki. Wszystkie Panie ruszały z 23. belki.

Pierwszą próbę pokazała Celina Wasser. Nie była to jednak zbyt imponująca odległość, gdyż lądowała ona na 63 metrze na skoczni o rozmiarze 109 metrów. Od sędziów uzyskała 40.5 punktu za styl, co zapewniło jej przedostatnią lokatę po pierwszej części.

Wczoraj swoją obecność na skoczni wyraźnie odhaczyły reprezentantki Czech. Tym razem również zobaczyliśmy ich dobre wyniki. Klara Ulrichova lądowała na 92 metrze (8. miejsce), a Anezka Indrackova zakończyła na 95 metrze (6. lokata).

Po pierwszej serii liderką była Lilou Zapchi (100 m). Francuzka wyprzedzała wówczas Sine Arnet (98.5 m) oraz Ajde Kosnjek (101.5 m).

Druga seria

Ponownie mogłyśmy oglądać na starcie 30 Pań. Startowały z 23. belki.

Nieszczęśliwy upadek w tej części zaliczyła Megi Lou Schmidt. Niemka po pierwszej serii zajmowała 24. pozycję, a w drugiej po wylądowaniu 50 centymetrów za 79 metrem nie zdołała ustać skoku, co odbiło się na jej notach za styl.

Ostatecznie zwycięstwo w konkursie Alpen Cup mogła świętować po raz kolejny Lilou Zapechi. W tej próbie skoczyła 106.5 metra. Dzięki temu wyprzedziła Sine Arnet (103.5 m) oraz Ajde Kosnjek (103 m).

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać