Austria Cup: Reisenauer z triumfem!

W niedzielę na skoczni w Seefeld ( HS109) odbył się konkurs w ramach Austria Cup. W stawce seniorów zwyciężył Janni Reisenauer. Kto z kolei wygrał w pozostałych kategoriach oraz kto uzupełnił podium seniorów? Wszystko znajdziecie w tym artykule. Zapraszamy!

Janni Reisenauer, fot. Zosia Hunkiewicz

Konkurs seniorów

Udział w kategorii seniorskiej wzięło tylko 6 zawodników. Zwyciężył Janni Reisenauer skacząc na 97 i 90 metr. Drugie miejsce zajął Timon Kahofer (93,5m i 96 m), natomiast na trzeciej lokacie uplasował się Thomas Lackner (88,5m i 100,5m). O jedną dziesiątą punktu za Lacknerem znalazł się David Haagen (94m oraz 89,5m), dlatego ostatecznie zajął on 4 pozycję.

Na odleglejszym miejscu został sklasyfikowany piąty Peter Resinger (88m i 94,5m). Zdecydowanie odstającym zawodnikiem był również Michael Hofer, który w obu próbach nie doskoczył do 90 metrów. Oddał on skoki na 85,5m i 81,5m. Cały konkurs został przeprowadzony z 10 belki startowej.
W zawodach nie wystartowali widniejący na liście startowej: Mika Schwann i Elias Medwed.

Wyniki z protokołu – konkurs seniorów

Konkurs juniorów

W najstarszej kategorii juniorskiej rywalizacja w całości odbyła się z 12 platformy startowej. Pewny triumf odniósł Andre Fussenegger (100m i 103m), który miał przewagę ponad 14,2pkt, nad drugim Raffaelem Zimmermannem (95m i 106m). Podium uzupełnił Tobias Hussl (92,5m i 98m), który w przeciwieństwie do powyższej dwójki zdobył tylko 197pkt. W związku z tym odstawał on bardzo od swoich rywali.

Wyniki z protokołu – konkurs juniorów

Drugą z trzech kategorii juniorskich była kat. U18. To właśnie w niech zaskakująco wygrał Fabian Held skacząc najpierw 104 metry, a następnie 103m. Podium dopełnili bracia: Simon Steinberger (109m i 104m), a także Jakob Steinberger (107m 104,5m). Czwarty był Clemens Vinatzer, a piąty Lukas Laimer (100,5m i 98m).
W konkursie nie skakał Jakob Peer.

Wyniki z protokołu – konkurs juniorów U18

Na sam koniec rozegrana została kategoria juniorów do lat 16. Brylowali w niej jak zwykle duet: Humml – Gruber. Pierwszy z nich, a więc Niki Humml (103m i 103,5m) wygrał o 4,5pkt nad Jonasem Gruberem (105m i 100m). We względnym kontakcie z czołówką był trzeci Matthias Wieser (102m i 99,5m) tracąc 15,1pkt do Hummla. Czwartą pozycję zajął Włoch Maximilian Gartner (94m i 94,5m), trenujący na co dzień w Austrii.