Puchar Świata w Lake Placid: Dwa z trzech treningów dla Wellingera!

przez Vivienne Stycz

Po 19 latach przerwy Puchar Świata powraca do Lake Placid w Stanach Zjednoczonych. Przed weekendem pełnym rywalizacji oraz pierwszym konkursem duetów. Organizatorzy Pucharu Świata zarządzili dodatkowy trening dla zawodników. W tym artykule dowiecie się, kto najlepiej poradził sobie w treningach, zapraszamy do lektury.

fot. www.skisprungschanzen.com

Pierwszy trening

O godzinie 15:00 czasu Polskiego rozpoczęła się pierwsza seria treningowa. Na starcie nie pojawili się Polacy, ale także niektórzy reprezentanci Japonii, Słowenii, Norwegii, Austrii oraz Kanady. Nie zobaczyliśmy na przykład: Anze Laniska, Mariusa Lindvika, czy Timiego Zajca. Tym samym na stracie pojawiło się tylko 41 skoczków. Najlepszym okazał się Stefan Kraft, który oddał skok o długości 125.0 m. Za nim znalazł się Halvor Egner Granerud (123.5 m) – lider Pucharu Świata oraz zwycięzca ostatnich zawodów w Niemieckim Willingen, te zawody opisywaliśmy tutaj. Na trzecim miejscu znalazł się reprezentant Niemiec Andreas Wellinger, który skoczył 121.0 m.

Zawodnicy oddawali swe skoki z 23 oraz 25 belki startowej.

Drugi trening

Po kilku minutach przerwy rozpoczął się drugi trening. Tym razem górą był trzeci w pierwszym treningu Andreas Wellinger (126.0 m). Stefan Kraft (125.0 m) był drugi, a czołową trójkę uzupełnił Halvor Egner Granerud (124.5 m).

Wszyscy skoczkowie oddali swe skoki z 25 belki startowej.

Trzeci trening

Trzeci a zarazem ostatni trening ostatecznie przyniósł drugą wygraną Andreasowi Wellingerowi (126.0 m), za nim ze stratą 0.7 pkt był Stefan Kraft (123.0 m). Natomiast podium tak jak poprzednio, trójkę uzupełnił Halvor Egner Granerud (123.0 m).

Tak jak w drugim treningu, zawodnicy skakali z 25 belki.

Już jutro o 23:00 naszego czasu powrócimy do Lake Placid na kwalifikacje.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe: FacebookTwitterInstagram

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać