Puchar Świata w Hinzenbach: Zwycięstwo Pinkelnig!

przez Julia Pawłowska

Przyszedł czas na kolejny weekend pełen wydarzeń ze świata skoków narciarskich. Po emocjonujących Mistrzostwach Świata Juniorów rywalizacja Pań powraca do Europy. Tym razem zawodniczki zmierzą się ze sobą na skoczni w Hinzenbach. Jak zaprezentuje się złota medalistka z Whistler? Która ze skoczkiń okaże się być najlepsza? Czy Katharina Atlhaus znacząco zbliży się do pozycji liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata? Wszystkiego dowiecie się poniżej!

fot. www.skisprungschanzen.com

Treningi

Piątkowe zmagania w Hinzenbach Panie rozpoczęły od treningów. W pierwszym z nich wzięło udział 46 zawodniczek, z 51 zgłoszonych. Zabrakło następujących skoczkiń; Sary Takanashi, Yuki Ito, Ringo Miyajimy, Qi Liu oraz Nozomi Maruyamy. Najlepsza okazała się być Ema Klinec po skoku na 85,5 metra. Tuż za nią uplasowała się Katharina Althaus (85 m) oraz Chiara Kreuzer (83 m).

W drugim treningu ponownie nie zobaczyliśmy Sary Takanashi. Szansę na sprawdzenie się przed kwalifikacjami odpuściły również; Nora Midtsundstad i Jacqueline Seifriedsberger. W tej części zmagań zwyciężczynią została liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, czyli Eva Pinkelnig (87 m). Drugie miejsce po skoku na 86,5 metra zajęła Ema Klinec. Trzecią pozycję wywalczyła Katharina Althaus (83,5 m).

Kwalifikacje

Kwalifikacje rozpoczęły się punktualnie o 11.00 z 19. belki startowej. Warunki były stabilne dla wszystkich Pań, więc wysokość najazdu pozostała taka sama dla całej stawki. Na rozbiegu nie zobaczyliśmy nieobecnej również w drugim treningu Nory Midtsundstad.

Zwyciężczynią kwalifikacji została tegoroczna złota medalistka Mistrzostw Świata w Whistler. Alexandria Loutitt osiągnęła 85,5 metra. Strata drugiej Nozomi Maruyamy była minimalna, ponieważ wynosiła zaledwie 0.3 punktu (83,5 m). Trzecią pozycję w kwalifikacjach wywalczyła Katharina Althaus (83,5 m), jednak jej strata do liderki również wynosiła niespełna punkt. Czołową piątkę dopełniła Anna Odine Stroem (83 m) oraz Ema Klinec (82,5 m).

Seria Próbna

Serię próbną Panie rozpoczęły punktualnie o 15.00 z 21. belki startowej. W trakcie rywalizacji platforma startowa powędrowała w dół i ostatnie zawodniczki ruszały z 20. stopnia najazdu. Na rozbiegu nie pojawiła się; Sina Arnet oraz Maja Vtic. Najlepiej z całej stawki zaprezentowała się Chiara Kreuzer, ponieważ zwyciężyła skokiem na 91,5 metra. Tuż za nią znalazła się liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Eva Pinkelnig (89 m) oraz Słowenka Ema Klinec (87 m).

Pierwsza seria konkursowa

O godzinie 16.00 przyszedł czas na rywalizację w zawodach, które podobnie jak seria próbna rozpoczęły się z 21. belki startowej. Na półmetku liderką konkursu została Eva Pinkelnig po fenomenalnym skoku na 91,5 metra. Tuż za nią znalazła się Ema Klinec, która również zachwyciła nas dalekim lotem na 88,5 metra. Na trzecim miejscu uplasowała się Chiara Kreuzer (87,5 m). Niewielką stratę do podium, ponieważ zaledwie 0.4 punktu, zanotowała Alexandria Loutitt. Szansę na pudło wciąż miała piąta Katharina Althaus (86,5 m) oraz jej rodaczka Selina Freitag (89 m).

Druga seria konkursowa

W drugiej serii konkursowej Eva Pinkelnig przypieczętowała zwycięstwo kolejnym świetnym skokiem na 89,5 metra. Austriaczka powiększyła swoją przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Tuż za nią znalazła się Ema Klinec (87 m). Na najniższy stopień podium niespodziewanie wskoczyła Nika Prevc, która osiągnęła odległość 88 metrów. Czwarta Katharina Althaus (87,5) straciła do pudła zaledwie 1.7 punktu. Zwyciężczyni kwalifikacji, czyli Alexandria Loutitt zajęła piątą lokatę (86,5 m).

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać