Austria Cup w Eisenerz: Pokorny, Plank, Haagen, Steinberger i Woergoetter zwycięzcami!

przez Zofia Hunkiewicz

Za nami kolejne zmagania krajowej rangi Austria Cup. Tym razem Eisenerz gościło drugą edycję zawodów. Wystartowało pięć głównych kategorii. W rezultacie, po triumf sięgnęli między innymi Marco Woergoetter, Simon Steinberger, bądź Sara Pokorny.

Marco Wörgötter, fot. Zofia Hunkiewicz

Jugend I

W kategorii roczników 2008 i wyżej, wzięło udział dziesięciu zawodników. Ostatecznie zmagania zwyciężył Fabian Plank (101,5; 99 m), który zapewnił sobie 25,5 punktową przewagę nad Fabianem Hoellem. Skoczek reprezentujący klub SC Bischofshofen skoczył kolejno 99 oraz 95,5 metra. Na najniższym stopniu podium, ulokował się Maxi Moosbrugger (96,5; 95 m). Ponadto w czołowej piątce plasowali się Niklas Hausmann (91; 86,5 m) oraz Stefan Spoeck (88; 88,5 m).

W pierwszej serii obowiązywała 23. platforma startowa, zaś w drugiej 24.

źródło: ewoxx.com

Jugend II

Kolejna grupa nieco młodszych sportowców, tym razem z roczników 2006 i 2007, liczyła szesnastu zawodników. Triumf wywalczył Lukas Haagen, który skoczył 101 oraz 95 metrów. Ze stratą 1,2 punktu, drugą pozycję zajął Niki Humml (101; 97 m). Na podium znalazł się także Fabian Held. Reprezentant SG Klagenfurt lądował na 97 oraz 93,5 metra. Następnie miejsca zajmowali Matthias Wieser (99,5; 93 m) oraz Maxi Zaller (96,5; 92,5 m).

Skoczkowie odbijali się z 20. belki.

Lukas Haagen, fot. Zofia Hunkiewicz

Junioren

Wśród juniorów, na liście widniało dwanaście zgłoszonych zawodników. Na starcie nie pojawili się jednak Julian Ertl oraz Jannik Morin. Końcowo po zwycięstwo sięgnął Simon Steinberger (105; 105 m), który wyprzedził Johannesa Poelza o ponad 10 punktów. Sportowiec z klubu SC Scharzenberg skoczył kolejno 100,5 oraz 106,5 metra. Trzecie miejsce zajął Tobias Hussl (96; 100 m). Następnie ex-aequo plasowali się Louis Obersteiner (95; 98 m) oraz Clemens Vinatzer (92; 99 m).

Juniorzy startowali z 20. najazdu.

Simon Steinberger, fot. Martyna Okrzesik

Allgemeine Klasse

W ogólnej kategorii, wzięło udział piętnastu skoczków. Ostatecznie zwyciężył Marco Woergoetter, który podwójnie poszybował na 104,5 metra. Ze stratą 9,4 punktu za Austriakiem, uplasował się Markus Rupitsch (104,5; 103 m). Najniższy stopień na podium dopełnił David Haagen. Reprezentant ESV Muerzzuschlag lądował na 106 oraz 104 metrze. Kolejne miejsca zajmowali Ulrich Wohlgenannt (107,5; 100 m) oraz Andre Fussenegger (103; 103 m).

Zawodników obowiązywała 20. platforma startowa.

Damen

W zawodach w Eisenerz, wzięły również udział kobiety. Na starcie pojawiło się sześć reprezentantek kraju. Zwyciężyła Sara Pokorny, która skoczyła 90 i 89,5 metra. Z ubytkiem 2,4 punktu, drugą lokatę wywalczyła Meghann Wadsak (92,5; 85,5 m). Trzecie miejsce uzupełniła Sahra Schuller (81,5; 92 m). Następnie pozycje zajęły Elisa Deubler (75; 76 m) oraz Luise Tritscher. Skoczkini klubu WSV Ramsau oddała jeden skok na 78,5 metra.