Puchar Kontynentalny Kobiet w Rasnovie: Brecl ponownie dominuje, Szwab na podium!

przez Stylowo z Telemarkiem

Jerneja Brecl podobnie jak w sobotnich zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego okazała się najlepsza. Drugie miejsce zajęła Chinka Dong Bing, a podium uzupełniła Joanna Szwab.

W serii próbnej poprzedzającej niedzielny konkurs na skoczni Trambulina Valea Carbunarii (HS 97) w Rasnovie, najdalej poszybowała reprezentantka Chin Wang Liangyao, skacząc 95 metrów. Tuż za nią znalazła się jej rodaczka Peng Qingyue (89m) a trzecia była Słowenka Brecl Jerneja (92m). Serię próbną rozegrano z 31. i 33. belki startowej.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 10:00. Wszystkie zawodniczki oddały swój skok z 33. belki startowej. Po pierwszej serii prowadzenie objęła Jerneja Brecl, skacząc 92,5 metra. Na drugiej pozycji uplasowała się Chinka Wang Liangyao (90m) przegrywając ze Słowenką o zaledwie 0,6 punktu. Trzecia była Peng Qingyue (88m) a czwarta Joanna Szwab (88,5 m), tracąc na półmetku do podium 2,7 punktu. Do serii finałowej awansowały też Wiktoria Przybyła (79,5 m) zajmując dwudziestą lokatę oraz Pola Bełtowska (73m), która z kolei była dwudziesta dziewiąta. Sara Tajner (65m) zakończyła niedzielną rywalizację na trzydziestym szóstym miejscu.

W finale Jerneja Brecl poszybowała na 95 metr i cieszyła się z wygranej, wyprzedzając Dong Bing o 18,7 punktu. Z kolei Chinka zaliczyła awans z dziewiątej na drugą pozycję skacząc 91,5 metra. Na podium wskoczyła również Joanna Szwab (86,5m). Pozostałe Polki znalazły się w trzeciej dziesiątce. Wiktoria Przybyła(78m) zajęła dwudzieste czwarte miejsce, a Pola Bełtowska (58,5 m) trzydzieste. Rundę finałową przeprowadzono z 33. belki startowej. Ostatnia dziesiątka skakała z 32. belki. Nową liderką Letniego Pucharu Kontynentalnego została Dong Bing (207 pkt.). Najlepsza z Polek, Joanna Szwab zajmuje dwunaste miejsce tracąc do pierwszego miejsca 123 punkty.

Dong Bing, Jerneja Brecl, Joanna Szwab

Kolejne zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego odbędą się 18 września na skoczni Midtstubakken ( HS 106) w Oslo.

źródło grafiki: sportsinwinter.pl, Instagram/@a_s.k_a

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać