Puchar Kontynentalny Mężczyzn w Rasnovie: Wygrana Manuela Fettnera. Dominacja Austriaków. Polacy z kolejnymi punktami!

przez Zuzanna Karwacka

Przyszedł czas na kolejne zawody tego weekendu. Tym razem chcemy zdać wam relację z sobotnich zmagań skoczków w Letnim Pucharze Kontynentalnym w Rasnovie. Jak wypadli poszczególni sportowcy? Które miejsca przypadły Polakom? Wszystkiego dowiecie się z naszego krótkiego, aczkolwiek treściwego wpisu!

Potyczki zaczęły się już o godzinie 13. Warunki pogodowe nie były specjalnym utrudnieniem. W większości odpychano się z 23. belki, jednak pojedynczy sportowcy startowali z 25. poziomu. Start w tej części odpuścili sobie wszyscy Niemcy, trzech Rumunów, Czech oraz Chińczyk.

Pierwszą serię treningową wygrał Austriak – Manuel Fettner z wynikiem oscylującym w granicach 93.5 metra. Za nim znalazł się jego rodak – Mika Schwann (91.5 m). Podium uzupełniał nasz reprezentant – Kacper Juroszek, który uzyskał odległość 94 metrów.

Drugi trening rozpoczął się o 14. Podobnie jak podczas poprzedniego pogoda nie była wrogiem sportowców, jednak startowano aż z czterech różnych belek – 25, 23, 27 oraz 24.

Tym razem również udało się zwyciężyć reprezentantowi Austrii – był nim Mika Schwann, którego rezultat był równy 100.5 metra. Drugie miejsce przypadło Manuelowi Fettnerowi (98.5 m), a miejsce ex aequo z nim wywalczył sobie wówczas David Haagen (91.5 m).

Później zaczął się już właściwy konkurs. Na półmetku rywalizacji prowadził Manuel Fettner z wynikiem 101 metrów. Za jego plecami plasował się jego rodak – Ulrich Wohlgenannt (102 metry). Najlepszą trójkę dopełniała obecność Miki Schwanna (100 m). Wśród czołowej piątki znaleźli się także Niemiec – David Siegel (96 m) oraz dość niespodziewanie Turek – Fatih Arda Ipcioglu (100 m).

Do drugiej serii z Polaków zakwalifikowali się:
– Kacper Juroszek (98.5 m)
– Klemens Joniak (93.5 m)
– Adam Niżnik (92 m)

Ostatecznie wygraną w konkursie zgarnął – Manuel Fettner (95.5 m). Drugie miejsce przypadło Ulrichowi Wohlgenanntowi (91.5 m). A na podium znalazła się również przestrzeń dla Miki Schwanna (94 m).

Ulrich Wohlgennant, Manuel Fettner, Mika Schwann

Polacy plasowali się na następujących pozycjach:
– Kacper Juroszek – 5. miejsce (99 m)
– Klemens Joniak – 26. miejsce (90 m)
– Adam Niżnik – 28. miejsce (92 m)
– Mateusz Gruszka – 34. miejsce (88.5 m)
– Jarosław Krzak – 43. miejsce (89 m)
– Szymon Zapotoczny – 45. miejsce (87.5 m)

Dziękujemy serdecznie za waszą obecność pod naszym tekstem. Zapraszamy już jutro na kolejne wpisy!

źródło grafiki: skisprungschanzen.com, Instagram/@mikaschwann

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać